U-19: у дербі з «Рухом» – без переможця

У суботу, 13 березня, відбувся поєдинок між юнацькими складами ФК «Львів» та ФК «Рух» (Львів) у рамках вісімнадцятого туру Чемпіонату України U-19 сезону 2020/2021. Команди завершили матч із сухими нулями на табло.

Дербі, приправлене турнірною мотивацією команд, – що може бути краще для вболівальника якісного футболу? Юнацькі склади «Львова» та «Руху» на очну дуель налаштовувались максимально серйозно. Справа в тім, що, окрім географічної близькості, колективи ще є і сусідами у турнірній таблиці. Поміж тим, обидві львівські команди у поточному сезоні борються за «бронзу» Чемпіонату України U-19. Власне тому, на полі стадіону «Сокіл», де і відбувався поєдинок, ще безпосередньо перед стартовим свистком прогнозували справжню битву не на жарт.

Дебютні хвилини зустрічі одразу продемонстрували те, що на ігровому майданчику боротьби точно не бракуватиме. Футболісти обох команд не боялися іти у жорсткі зіткнення, а брак у якихось технічних елементах одразу ж компенсували самовідданою грою у відборі м’яча. Сфера дуже часто опинялася у центральній зоні поля, а як тільки доходила ближче до переду, гравці, схоже, відверто панікували. Було чимало втрат як з боку «Львова», так і у діях «Руху». Зайвий раз не будемо розмальовувати епізоди, які траплялися у першому таймі, адже маємо на це одразу декілька об’єктивних причин. Перш за все, небезпечних моментів у першій половині гри було як кіт наплакав. Можемо, звісно ж, робити поправку також і на непоступливість дербі, але прихильники видовищного футболу насправді мали небагато можливостей, аби цим протистоянням посмакувати. Найбільш реальна нагода відзначитись, пригадуємо, трапилась аж у компенсований до першого тайму час. Саме тоді Величко переграв усіх своїх опонентів на другому поверсі та пробив по воротах Герети. Там, де голкіпер був безсилий, на допомогу прийшла перекладина. Одразу по епізоді пролунав свисток арбітра, який сповістив про завершення першої половини гри.

Другий тайм видався, немов продовженням футбольної саги з назвою «Львів» – «Рух». Знову ж таки обмаль реальних гольових нагод, знову чимало боротьби та метушливих дій попереду від обох команд. Єдине, що змінилося, це кількість небезпечних зіткнень та подальших травм. Зокрема, в одному з епізодів за верховий м’яч боролися Сидор та Дуда. Підсумкова картина моменту – точно не для слабкодухих. Задля збереження цензури зазначимо тільки те, що вже невдовзі Сидора екстрено замінили, а Дуда догравав матч з перев’язаною головою. Пошкодження в окремих моментах зазнавали також Савчук та Малоїд. Загалом, у дербі іскри з-під ніг летіли. Шкода, звісно, що жоден із м’ячів у воротах так і не побував.

0:0 – нічия «Львова» та «Руху», яка точно жодній із команд на користь у плані боротьби за третю сходинку не пішла.

«У дербі, звісно, хотіли перемогти. «Рух», окрім того, ще й з нами поряд у турнірній таблиці. На жаль, боротьби було багато, а от завершальної передачі бракувало. Були окремі епізоди, у яких могли відзначитись голом, але зробити цього, втім, так і не змогли. Переглянемо також епізод з пенальті, який не призначили у бік воріт суперників. Є певні підозри, але то вже інша розмова. Як з’ясувалося, тих моментів, що ми створили, було замало для того, аби здобути перемогу. У будь-якому випадку хлопцям за матч подякували. Щодо самовіддачі – питань не було взагалі. Надалі у кожному поєдинку нам потрібно виходити і брати максимум очок. У такому разі ще матимемо шанси зачепитись за медалі. Як воно вийде насправді? Час покаже», – зазначив наставник ФК «Львів» U-19 Олег Колобич.