U-19: «Зоря» перемогла «Львів» у стратегічно важливій зустрічі

У суботу, 6 березня, відбувся календарний матч сімнадцятого туру Чемпіонату України U-19 сезону 2020/2021 між юнацькими складами ФК «Зоря» (Луганськ) та ФК «Львів». За підсумками протистояння господарі здобули важку перемогу.

Звітна дуель обіцяла бути однією з вирішальних у боротьбі обох команд за «бронзу» першості U-19. «Зоря», звісно, перебувала у кращому турнірному становищі напередодні очного зіткнення з «городянами», але підопічні Олега Колобича останніми турами також набрали дуже хорошого ходу. Власне тому, поєдинок у Запоріжжі обіцяв бути неймовірно запеклим та захопливим.

Перші хвилини протистояння, втім, не несли якогось особливого видовища. Колективи приглядалалися одне одного та намагалися, перш за все, опанувати грамотний контроль м’яча, а вже потім думати про створення гольових нагод. У такому коливанні обидві команди провели близько пів години ігрового часу. Перший гол у матчі трапився тоді, коли цього принаймні «Львів» не дуже і очікував. В одній з атак один з луганців задалеко від себе відпустив м’яча. Здавалося б, сфера покидає межі поля, але «Зоря» дограла епізод до кінця, а гості трішки недограли. Через «трішки» гол на 34 хвилині і трапився. Завершував наполегливий випад підопічних Василя Баранова Тузенко, який опинився у потрібному місті в потрібний час. До завершення першого тайму тривала гра, яку можна було бачити до забитого м’яча. Власне тому, голів у першій половині матчу більше не сталося.

Другий тайм видався більш жвавим, перш за все, через те, що атакувати, змінювати хід поєдинку слід було львів’янам. Гості часто навідувалися до захисних володінь «Зорі» та раз по раз створювали активну присутність на чужій частині поля. На 52 хвилині трапився епізод, який, здавалося б, майже гарантує «Львову» спокійне володіння ігровою перевагою з можливістю змінити рахунок на власну користь. Автор забитого м’яча Тузенко отримав пряму червону картку за грубий підкат в центрі ігрового майданчика. Після того, як луганці залишилися в меншості, підопічні Олега Колобича на всіх парах понеслися вперед. Через, можливо, таке надмірне бажання відзначитись «синьо-золоті леви», як би це не парадоксально звучало, пропустили вдруге. «Зоря» вибігла у контратаку, яку влучним ударом головою на 65 хвилині підсумував Сміян. Місія для «городян» ускладнилась, але все ж не здавалася неможливою. Залишалося грати щонайменше 25 хвилин та ще й у більш повному складі, аніж суперник. На 78 хвилині «Львів» зробив якісний крок вперед назустріч задовільному для себе результату. Харко заробив пенальті, яке холоднокровно реалізував Ювхимець. Гості продовжили плести свої мережива поблизу штрафної зони «Зорі». Неприємний та, мабуть, вирішальний момент зустрічі стався на 85 хвилині. Саме тоді червоне світло перед собою за грубу гру побачив Комарець, який власним вилученням знову вирівняв склади. За таких умов рахунок у двобої більше не змінювався.

2:1 – «Львів» на виїзді поступається «Зорі» та суттєво ускладнює власні шанси у боротьбі за третю сходинку п’єдесталу.

«За такий поєдинок, вважаю, слід подякувати обом командам. Показали хороший, змістовний футбол, який дійсно був вартий звання одного з центральних у турі. Налаштовувались на серйозну гру, розуміли, що матч із «Зорею» є насправді важливим у плані виконання наших завдань на сезон. Перший тайм, на жаль, не можемо повністю занести до свого активу. Можливо, десь трішки перегоріли. В окремих епізодах не добігали, не догравали. Через власну розконцентрацію пропустили перший  м’яч. Другий тайм видався більш класним у нашому виконанні. На руку нам також зіграло вилучення у складі команди суперника на старті другого тайму. Мали моменти, аби забити більше, ніж один гол, але, на жаль, підвела реалізація. Після вилучення у нашому складі вже такої переваги над опонентом не мали. Прикро, звичайно, програвати у таких матчах, де суперники, по суті, рівні, але це футбол, так стається. Будемо працювати, аби усувати свої недоліки та ставати сильнішими», – зазначив наставник ПФК «Львів» U-19 Олег Колобич.