Ярослав ГРИСЬО: «Головне – вірити в команду»

– Завдання врятувати клуб для Львова й регіону ви вже виконали. Наступний крок ще складніший – зберегти для «Львова» місце у першій лізі…

– Активно працюємо над цим. Насамперед потрібно налагодити фінансову складову, зараз ми шукаємо спонсорів і меценатів для того, щоб команда і клуб функціонували на належному рівні. До зими дограватимемо тими футболістами, які є у нас, спробуємо виправити ситуацію.

– Але різниця в очках у «Львова» і конкурентів зростає…

– На жаль, кардинально вплинути на цей процес наразі не можемо. Так, постійно підтягуємо майстерність теперішніх гравців команди, їх фізичний, психологічний, моральний стан. До зимової перерви залишилося зіграти три матчі. Жодних дозаявок робити вже не будемо, та й немає такої можливості…

– А чи не виникала у вас ідея запросити найкращих футболістів з чемпіонату Львівської області, рівень якого, як відомо, досить пристойний?

– Річ у тім, що ФІФА й УЄФА визначили чіткі правила переходів гравців, за якими тільки у два трансферні вікна на рік гравці можуть змінювати команди. Причому це стосується як професійного, так і аматорського футболу. Можна дозаявити тільки вільних агентів, які після 1-го вересня не зіграли жодного матчу за будь-яку іншу команду. Для прикладу: Руслан Мостовий розірвав стосунки з бурштинським «Енергетиком» ще до цього терміну, тому ми й мали право залучити його до нас. З іншого боку, Юрій Фурта зіграв уже у вересні, і хоч він тренувався зі «Львовом», задіяти його ми не змогли.

– На посаді головного тренера зміни не плануєте?

– Роботою Романа Марича, який виконує ці обов’язки, я задоволений. Можливо, у нього ще недостатньо досвіду на такому рівні, але потенціал відчувається. Я думаю, що до зими все залишиться, як є. А взимку вже будемо докладніше обмірковувати це питання. Погодьтеся, вільних кваліфікованих тренерів є багато як у Львові, так і в Україні. Проте і Роман Марич має в подальшому шанси, щоб працювати з командою. Однак, ще раз підкреслю, найбільше все залежатиме від результатів наших пошуків спонсорів та фінансового стану команди.

– Якими є ці результати на теперішній момент?

– Скажу відверто: певні напрацювання є, існують варіанти, причому не один. Та все ж конкретики поки що дуже мало, тому я не хотів би озвучувати їх. Але повірте: як тільки ми дійдемо до чогось конкретного, то відразу повідомимо про це. І взагалі, варто оптимістично оцінювати перспективи клубу, закликаю вболівальників підтримати футболістів. Період у нас, звичайно, складний, але ми зробимо все, щоб змінити наше турнірне становище. Головне – вірити в команду.