ФК «Львів» – «Металург» (Запоріжжя) – 1:5 (1:2)

Асистенти: Олександр Мартищенко (Київ), Сергій Приступа (Київ)

ФК «Львів»: Піцан, Сухоцький, Карпенко, Гордійчук (Лешко, 66), Мельник (Вольський, 54), Мостовий (Рева, 31), Войтович, Куцяба, Плієв, Сідельник, Шептицький (Родін, 46). НЗ: Шпук, Кудь, Вербний

«Металург»: Руденко, Опанасенко, Матеус, Бойко, Штурко, Соболь (Цуріков, 49), Тейку (Йокіч, 71), Сидорчук, Пісоцький (Каськов, 71), Матяж (Слім, 46), Бєлік. НЗ: Шевченко, Ковалевський, Імереков

В.о. головного тренера: Сергій Зайцев

Голи: Шептицький 28 – Бєлік 35 (пен.), 39, 52, 59, 75 (пен.)

Попередження: Шептицький 27, Сідельник 34, Піцан 75 – Тейку 29, Каськов 82

У Львові на «Україні» зустрічалися команди, які займають діаметрально протилежні місця у турнірній таблиці та вирішують зовсім різні завдання на сезон. Якщо металурги ведуть боротьбу за першу позицію із «Говерлою-Закарпаттям» та вже частково думками у Прем’єр лізі, то львів’яни намагаються здобувати очки у кожній грі й залишитися серед команд Першої ліги. Цей матч мав відбутися на новозбудованій «Львів Арені», проте львів’янам таки не судилося поки зіграти перший матч на красені-стадіоні. Окрилені перемогою у минулому турі над «Одесою» «леви» хотіли здобути позитивний для себе результат, незважаючи на статус суперника. Проте героями цього матчу стали не вони. Та про все по порядку.

У складі «Львова» не вистачало Гараса, який прихворів та зіграти не зміг. Загалом Володимир Журавчак на гру виставив такий склад: Піцан – у воротах; в обороні: Плієв – справа, Гордійчук – зліва, Сухоцький і Карпенко – у центрі; у півзахисті на позиції опорника діяв Мостовий, Сідельник і Мельник відповідали за правий та лівий фланги відповідно, а Войтович і Куцяба грали у центральній зоні; на вістрі атаки діяв Шептицький. Запоріжці вийшли на гру у такому складі: Руденко у рамці воріт; у захисті справа Опанасенко, зліва – Штурко, Бойко і До Кармо Лопес Матеус – у центрі; у півзахисті діяли: Пісоцький справа, Соболь зліва, Сидорчук і Тейку – у центральній зоні; атакувальне ядро команди становили Матяж і Бєлік.

З перших хвилин гості із Запоріжжя виглядали активніше: Штурко та Матяж потурбували кілька разів Піцана, проте серйозної небезпеки його воротам їхні удари не становили. Львів’яни також намагалися атакувати, але їхнім атакам не вистачало швидкості та гостроти, тому до ударів по воротах Руденка у перші 20 хвилин так і не дійшло. Незважаючи на перевагу у грі запорізької команди, «леви» за 29 хв провели чи не єдину хорошу, продуману атаку та першими відкрили рахунок у цій зустрічі. Сідельник віддав чудову передачу на Мельника котрий, обігравши «козацьких» захисників, віддав на Шептицького. Олег не роздумуючи пробив по центру воріт, не залишивши шансів Руденку – 1-0.

Львів’яни свій шанс використали, проте він був для них єдиним щасливим у цьому матчі. Далі ініціативу перехопили металурги. На 35-й хв Штурко заробив пенальті, а Бєлік відкрив лік своїм голам у цій зустрічі – 1-1. Згодом той таки Бєлік оформив дубль, пробивши зі штрафного легко у нижній лівий кут воріт «синьо-золотих»- 1-2. Після двох забитих м’ячів «Металург» ще впевненіше заграв та повністю перехопив ініціативу у грі.

Вже з початком другого тайму запоріжці кинулись в атаку і через 7 хв забили втретє: удар Штурка Піцан відбив, проте невтомний Бєлік на добиванні пробив точно під перекладину воріт «Львова» – 1-3. Проте, відзначившись хет-триком, Олексій на досягнутому зупинятися не збирався. На 59-й хвилині м’яч після його удару потрапляє у штангу і, відбившись, – у ворота 1-4. Цей епізод львівські захисники просто «проспали».

Львів’яни у другому таймі «віддали» м’яч запоріжцям і не змогли створити жодної небезпечної атаки. Вони зрідка намагалися атакувати, проте до ударів по воротах не доходило. А на 75-й хвилині отримали п’ятий гол у свої ворота. Матяжа, котрий виходив на побачення із львівським воротарем, Піцан збив, і суддя призначив ще одне пенальті у ворота «левів». Вирок виконав (здогадайтесь хто?) головний голеадор цього матчу – Бєлік – 1-5. Згодом металурги мали ще хороші моменти забити, проте ними не скористались. Львів’яни натомість вже відверто догравали матч.

Гра так і закінчилася розгромною перемогою «Металурга», а героєм матчу став Олексій Бєлік, котрий у цьому матчі забив аж 5 голів. «Синьо-золоті» поступились металургам у командній швидкості, та клас гостей таки взяв своє.

Проте Сергій Зайцев не був цілком задоволений грою своїх підопічних, тому що не грали спочатку так, як мали би грати. Металурги вже починають задумуватися про підсилення команди на наступний, сподіваються, прем’єр-ліговий сезон, проте це ще тільки у планах.

Володимир Журавчак, дивлячись на таку гру своїх підопічних, вже сам хотів вийти на поле та допомогти їм. Він визнав, що його команда не може зараз грати на рівних із такими суперниками, як «Металург». На його думку, переломним був третій гол, при якому помилилася вся захисна лінія «Львова». Проте «зациклюватись» на цій поразці «леви» не збираються, адже у наступному турі на них чекає напевно таки вирішальна гра в Чернівцях із «Буковиною», яка покаже, чи залишиться у «Львова» шанс на збереження прописки у Першій лізі. А «Металург» Запоріжжя вдома прийматиме «Одесу».