ФК «Львів» – «Геліос» (Харків) – 1:3 (1:1)

20 травня 2012 р. 17:00. Львів. Стадіон «Україна»

ФК «Львів»: Рипновський, Плієв, Сухоцький, Карпенко, Гордійчук (Тимчишин, 75), Мостовий (к) (Куцяба, 49), Войтович, Гарас (Басараб, 67), Яхно (Сідельник, 63), Мельник, Балух. НЗ: Піцан, Лешко, Козловський

«Геліос»: Зарубін (к), Борзенко, Лобойко, Гальчук, Маринчук, Костюк (Кандауров, 63), Задоя (Кривошеєв, 63), Хромих (Корольчук, 70), Герасимець, Качур (Кікоть, 63), Расков. НЗ: Сидоренко, Спичка, Протасевич

Головний тренер: Володимир Шеховцов

Голи: Мельник 9 –   Герасимець 35, Расков 70, 90+1

Попередження: Гордійчук 43, Карпенко 75 – Лобойко 77, Зарубін 85

Ситуацію, у якій зараз знаходиться ФК«Львів», багато експертів та вболівальників називали критичною. Володимир Журавчак у минулому турі після болючої поразки його команди від «Севастополя» та вікторії «Ниви» над «Титаном» заявив, що ця перемога вінничан вбила всі надії львівської команди. Проте теоретичні шанси на збереження прописки у Першій лізі до цього (із «Геліосом») поєдинку ще залишалися. Саме матч із харків’янами мав розставити всі крапки над «і» у подальшій долі «синьо-золотих», тому про їхню мотивацію на цей матч годі було й говорити.

«Геліос» у попередніх двох турах несподівано програв «Ниві» та «Динамо-2», тому у цьому матчі «сонячні» програвати втретє явно не бажали. До даного туру статистика свідчила на користь «левів»: чотири перемоги «синьо-золотих» проти трьох «сонячних». Також у цьому сезоні на виїзді харків’яни лише три рази перемогли, в той час як «Львів» більшість очок здобув саме у домашніх поєдинках.

На цей матч господарі вийшли у такому складі: на воротах – Рипновський; у захисті – Плієв – справа, Гордійчук – зліва, Сухоцький і Карпенко – у центрі; у центральній зоні – Мостовий і Войтович, а Мельник і Яхно – на правому та лівому флангах півзахисту відповідно; на позиціях форвардів виступали Гарас і Балух.

За «Геліос» грали «старі знайомі» «Львова» – Любомир Гальчук, Андрій Кікоть та Андрій Кандауров. Загалом Володимир Шеховцов на гру виставив такий склад: Зарубін – у рамці воріт, Гальчук і Маринчук – у центрі, а Борзенко і Лобойко – на правому та лівому флангах оборони, Костюк і Задоя – у центрі поля, а Герасимець і Хромих – на флангах; у нападі діяли Качур і Расков.

З перших хвилин було помітно, що обидві команди налаштовані на перемогу і намагаються забити швидкий м’яч. Першим відкрити рахунок у цьому поєдинку вдалося все ж господарям. На 9-й хв постарався улюбленець львівської публіки – Мельник. Ігор, знайшовши вільну зону у центрі оборони «Геліоса», легко пройшов харківських захисників і пробив у нижній лівий кут воріт Зарубіна – 1-0. На це гості згодом відповіли хорошою атакою за участю Хромих та Качура, проте останній у ворота Рипновського не влучив. На 21-й хвилині Гарас на пару з Балухом провели ще одну хорошу атаку для львів’ян, але Ігор вдарив вище воріт. Бажання харків’ян зрівняти рахунок здійснилося на 35-й хв: свій момент використав Герасимець – 1-1. Після цього моменту у Львові розпочався рясний дощ, тому до кінця першого тайму цікавого футболу у виконанні обох команд глядачі не побачили.

На початку другого тайму травму отримав Мостовий, і «леви» втратили лідера, який зміг би повести їх вперед. Проте «синьо-золоті» не втрачали надій і створили кілька хороших моментів: на 55-й хв пробивав Мельник – у руки Зарубіну, а через дві хвилини Войтович і Гордійчук провели хорошу атаку, але Павло шансом відзначитись не скористався. А на 70-й хв. вже львівські захисники не змогли втримати Раскова, і Віктор, пробивши головою, вивів «Геліос» уперед – 1-2. Згодом «леви» мали хорошу нагоду зрівняти рахунок: Карпенко гостро прострілював низом із правого флангу у воротарський майданчик «сонячних», проте ніхто із гравців «Львова» до м’яча не дотягнувся. На 82-й хвилині ще один гольовий момент не використав Войтович: м’яч після його удару потрапив у перекладину. Останнє слово все ж було за гостями: на 90+1 хв Расков і Корольчук розіграли класну комбінацію, і Віктор поставив ефектну крапку у цьому матчі.

Героєм поєдинку із двома забитими м’ячами безумовно став Віктор Расков, а у складі «Львова» хотілось би відзначити Ігоря Мельника, котрий виділився не лише голом, а й хорошими діями в атаці. Ця поразка остаточно відібрала надії на порятунок у львівської команди, зважаючи ще й на те, що свій поєдинок із «Енергетиком» виграла вінницька «Нива» і вже стала для конкурентів за виживання недосяжною.

Головний тренер «Геліоса» Володимир Шеховцев був задоволений результатом, але розчарований грою своїх підопічних, котрі, як він вважає, вже заспокоїлися і не хочуть досягти кращих результатів у турнірній таблиці. На його думку, «синьо-золоті» сьогодні не поступилися харків’янам в ігровому плані, та й взагалі усі команди Першої ліги перебувають на одному рівні, окрім запорізького «Металурга». Просто одні краще налаштовуються на гру і борються до останнього, а інші – ні, тому й результат відповідний. Володимир Шеховцев зазначив, що харківський клуб лише розвивається, тому про якісь досягнення на сьогодні годі й говорити.

Натомість Володимир Журавчак добре усвідомлював усю ситуацію. Через турнірну ситуацію йому було важко налаштовувати на чергові поєдинки свою команду. Шанси на порятунок були, проте «синьо-золоті» ними не скористалися, і у цьому тренер бачить свою провину. Попри втрату шансів на збереження прописки у Першій лізі Журавчак усвідомлює, що залишились ще два поєдинки, які потрібно не просто дограти. Щодо планів на майбутнє своїх і всієї львівської команди – ще немає визначеного курсу: все вирішуватиметься згодом.

Наступний свій матч львів’яни проведуть із «Титаном», а «Геліос» вдома прийматиме «Одесу».