«Синьо-жовтий» підсумок Меморіалу Валентина Гранаткіна (частина третя)

Перший поєдинок у відбірній стадії змагань «синьо-жовті» провели в поєдинку за 5-те місце проти чехів і поступилися 1-4. Українці забили першими, силами Дмитра Хльобаса (форварда київського «Динамо»). Але далі забивались м’ячі тільки нам: 1-0 Хльобас, 4, 1-1 Свобода, 26, 1-2 Свобода, 31, 1-3 Черни, 51, 1-4 Хохолошек, 81. Кращим гравцем у матчі зі складу українців став саме Хльобас. Цікавим є той факт, що в грі проти Греків наші першими пропустили, а потім п’ять забили…

Після гри Юрій Мороз наголосив на одній і тій же ж помилці – погана гра в обороні зверху. Також коуч українців наголосив, що тільки 70 відсотків сьогоднішніх збірників збережуть за собою місця в U-18. А головний тренер чеських збірників подякував українцям за чесну гру та високий рівень футболу, проте відзначив, що перевагою володіли саме його футболісти й саме тому результат визнав закономірним.

Далі ж чехи в поєдинку за 5-те місце зустрілись із командою Санкт-Петербургу (останні посіли другу сходинку в групі з Фінляндією (перше місце) та Азербайджаном (третє місце), а потім обіграли 0-2 Білорусь). Основний час завершився за рахунку 1-1, а по пенальті сильнішими виявилися росіяни, таким чином збірна Чехії стала 6-ю.

Далі на наших хлопців у поєдинку за 7-ме місце очікували сусіди білоруси, ось як вони виступали:

Матч за 5-те місце Білорусь – Санкт-Петербург 0-2

Вісімнадцятирічні українці в поєдинку за 7-ме місце таки здолали білорусів, хоча пропустили першими (з пенальті), проте силами гравця Футбольного клубу «Львів» Святослава Козловського, який вийшов на поле на 83-й хв., та на 89-й забив гол, зуміли перевести гру в серію пенальті, а тут фортуна була на нашій стороні. Голи: 0-1 Савицький, 9 (з пен.), 1-1 Козловський, 89. Серія пенальті Україна (U-18) – Білорусь (U-18) 5-4. Після гри тренер «синьо-жовтих» радів, що вдалось врятувати гру та сказав, що тепер нарешті настав час над роботою з помилками. Натомість наставник суперників Валентин Міхєєв розповів журналістам, що із юнацькою збірною України він знайомий добре, адже дуже часто проти неї грає. Також він заявив, що йому дуже сподобалась його команда, особливо в першому таймі, проте відмітив, що на поразку вплинуло те, що гравці підсіли фізично в другій 45-ти хвилинці й тайми стали довшими на 5-ть хв., в порівнянні з минулими нормативами для юнаків (2 тайми по 40хв.). Також цікавим є той факт, що пан Валентин, коментуючи майбутнє свого гравця Савицького, сказав, що рекомендував би йому далі їхати в Європу, бо…там розвитку гравця приділяють більше уваги, аніж в Росії.

Таким чином українці посіли 7-му сходинку, а ось як виглядає підсумкова турнірна таблиця й усі попередні групи загалом:

11

Як бачимо, Італія, яку українці 1994-го року народження минулого року перемагали двічі й на їхньому полі, і які на цьому Меморіалі забили в наші ворота 5-ть сухих голи – стали переможцями. Минулого року українці на турнірі Гранаткіна стали третіми, цього року – сьомими, побачимо що ж буде далі.

А вже завтра ми розповімо про Кубок Співдружності, який пройде в тому ж таки Санкт-Петербурзі з 19-го по 29-те січня, й у якому візьмуть участь 21-річні українці під керівництвом Павла Яковенка.