Бери приклад у Fan Coaching

Європейську відзнаку футбольних уболівальників за 2011 рік отримала організація Fan Coaching, яка бореться з насильством і закликає фанатів бути доброзичливими.

Неприбуткова організація Fan Coaching, яка базується в Льєжі, доєдналася до попередніх лауреатів, що були особливо відзначені за створення позитивної атмосфери на футбольних стадіонах і навколо них. Засновники цієї номінації звертають увагу на справжні цінності спорту: повагу до суперника та арбітрів, відданість улюбленій команді, вміння програвати й “фейр-плей” у всіх його проявах.

Європейська відзнака футбольних уболівальників (EFSA) створена в 2005 році, у 20-ту річницю трагедії на брюссельському стадіоні “Ейзель”. За підтримки УЄФА вона прагне змінити обстановку на стадіонах і навколо них за допомогою пропаганди атмосфери свята та єднання. Кожного року нагороду отримує футбольний клуб або асоціація, що може вважатися прикладом для наслідування, даруючи футболу дух позитивної боротьби в будь-якому куточку Європи.

У журі EFSA засідають шановні представники Європейської комісії, Ради Європи, об’єднання Європейських спортивних видань, Брюсселя й асоціації “Спорт і громадянство”.

Протягом багатьох років завдяки співпраці з муніципалітетом Льєжа, Льєзьким університетом і клубом “Стандард”, а також за підтримки Федеральної державної служби внутрішніх справ Королівства Бельгія організація Fan Coaching провела безліч соціальних й освітніх заходів, спрямованих на запобігання насильства серед уболівальників. Компетентність цієї організації визнана національними та міжнародними установами.

Щоб зменшити ризики розпалювання насильства команда Fan Coaching проводить роботу серед шанувальників “Стандарда”, приєднуючись до їх виїздів на всі матчі в Бельгії та за кордоном. Для зростання доброзичливості вболівальників, для яких створений власний клуб для спілкування Фан-Дім, улаштовуються спеціальні спортивні та культурні заходи. З моменту запуску проекту вся діяльність організації регулювалася науковими дослідженнями Льєзького університету.

У рамках бельгійської програми Open Stadium також була розроблена соціальна схема Foot in the Community. Проект був ініційований за участю “Стандарда” та міської влади. Він дозволив заснувати на стадіоні “Стандарда” факультативний центр для місцевих дітей, де для них проводять різні заходи й гуртки, наприклад, театральний гурток для юних шанувальників футболу. Крім того, докладаються зусилля щодо розвитку проекту Foot-Homeless, який використовує спорт як інструмент соціальної інтеграції для незаможних і бездомних.

Уже понад десяти років Fan Coaching бере участь у міжнародному обміні за допомогою Європейського форуму міської безпеки, влаштовує різні семінари та конференції задля напрацювання методів запобігання насильства в спорті й накопичення знань із проведення спортивних заходів. У той же час Fan Coaching допомагає місцевій владі в її діяльності.

“Від імені Fan Coaching хочу подякувати організаторам із EFSA за те, що вони визнали нашу асоціацію гідною нагороди за 2011 рік, – сказав представник Fan Coaching Мануель Комерон. – Ця престижна нагорода підкреслює високу якість нашої роботи, роль організацій, які підтримують наші ініціативи, а також важливість соціальної й освітньої діяльності на місцевому та міжнародному рівнях”.

“EFSA задоволена своїм підсумковим вибором. Він у черговий раз підтверджує значення принципів “фейр-плей” на стадіонах і навколо них, – сказав засновник EFSA Філіп Усьо. – Ця співпраця між трьома організаціями – університетом, державною установою та клубом – блискучий приклад успішної кооперації, що приносить користь грі”.

Попередні лауреати Європейської відзнаки футбольних уболівальників:
2005: La Peña Multicolor (“Турбота про різноманіття квітів”, Іспанія)
2006*: Amalgamation of Northern Ireland Supporters Clubs (Об’єднання клубів уболівальників Північної Ірландії, Північна Ірландія)
2007: Genoa Club for Children (Клуб “Дженоа” для дітей, Італія)
2008: National Association for Disabled Supporters (Національна асоціація вболівальників із обмеженими можливостями, Великобританія)
2009: Association Mеdia-Pitchounes (Асоціація Mеdia-Pitchounes, Франція)
2010: Never Again Association (Асоціація Never Again, Польща)

* Спеціальну нагороду в 2006 році отримали німецькі вболівальники за зразкову поведінку під час чемпіонату світу.

UEFA