Дмитро Фіалка: «Зробили прогрес відносно минулого року»

Тренер віковії категорії U-16 (2006 р.н.) Дмитро Фіалка поділився враженнями від першої частини Еліт Ліги ДЮФЛУ сезону 2021/22.

– Як оцінюєте виступи команди на першому етапі змагань Еліт Ліги ДЮФЛУ? 

– Нашою задачою був розвиток та прогрес футболістів. Я задоволений якістю гри як команди в цілому, так і в індивідуальних якостях гравців. Найголовніше, що був прогрес і він був помітним. Результати були менше важливими, але все таки потрібно було брати очки та вигравати. Ми зайняли 3-тє місце в групі, набрали 15 очок, зробили прогрес відносно минулого року. Ще минулого сезону це було 8 очок, а в сезоні 2021/22  команда взяла майже у двічі більше. 

На початку сезону нашу команду поповнило 8 новачків, склад команди зазнав змін. Більшість гравців у попередніх клубах взагалі не мали ігрової практики, що створило для нас проблеми. Але ми зуміли зайняти 3-тє місце у своїй віковій категорії.

– Яка гра Вам запам’яталась найбільше?

– По якості гри мені найбільше сподобалася гра з “Рухом” на виїзді, хоч ми і зазнали поразки 2-1. Тоді ми трішки змінили схему гри, в нас вийшло здивувати суперника та показати хорошу гру. Отримав задоволення від якості гри, яку змогли показатb проти дуже якісного суперника.

– Як команда буде готуватись до другої частини чемпіонату?

– У команди відбуваються одноразові тренування 5 разів в тиждень, по суботам – гра, неділя – відпочинок. В такому режимі ми плануємо провести час до Нового Року. Звичайно, не пропустимо можливості взяти участь в якомусь турнірі. Тренування будуть менше тактичними, більше уваги будемо приділяти розвитку футболістів, швидкому прийняттю рішення, технічному розвитку. Також багато часу будемо приділяти для ігор в маленькому просторі, щоб гравці і технічно швидко працювали, і приймали швидкі рішення у малому просторі, коли на це дуже мало часу.

Після Нового Року повернемось до тренувань, візьмемо участь у турнірі “Галицька Зима”, пізніше в Кубку ДЮФЛУ у віковій категорії U-16. Таким чином поступово будемо готуватись до другої частини чемпіонату.

– Об’єктивно оцінюючи силу команди, які завдання будуть ставитися на друге коло?

– Власне завдання на конкретний результат ми не ставимо перед собою. Для нас результат це розвиток футболістів, а не турнірне становище. Ми працюємо для прогресу в командній грі та індивідуально у футболістів, щоб розвиток був у кожній грі, незважаючи на результат матчу. Основне наше завдання це в кожному турі показувати все кращу і кращу гру.

Інформаційна служба ДЮШ ФК “Львів”