Історична перемога ФК “Львів”

1/64 фіналу Кубка України
09.07.2017, 17-00, ст. “Локомотив” м. Рава-Руська

Арбітр – Запрутняк В.В. (Ужгород)
Асистенти арбітра – Котубей П.В. (Закарпатська обл.), Дебенко І.Б.(Івано-Франківськ)
Четвертий арбітр – Холявко А.Ю. (Львів)
Спостерігач арбітражу – Боднар Я.Б. (Тернопіль)

ФК “Львів” – МФК “Кремінь” – 2:0.
Голи:
Янчак (73), Омельченко (85)

ФК “Львів”: Жук, Бариляк, Бухал, Матушевський, Скотаренко, Коблюк, Шпирка (Матвіїв, 89), Янчак (Савошко В.,77), Зайчук, Кисленко (Романчук, 61), Омельченко.
МФК “Кремінь”: Онопко, Бичков, Ентін, Квачов, Горват, Піскун (Тертишний, 70), Богданов (Саркісян, 75), Степанчук, Янаков (Олійник В., 75), Іванов, Тимченко. .
Головний тренер: Ященко Сергій

9 липня – історичний день, в який ФК “Львів” сенсаційно повертається на футбольну арену України. Вперше після п’ятирічної перерви амбітна команда зі Львова виходить на поле в статусі професіоналів. Перший матч методом жеребу випало зіграти проти першолігового представника – МФК “Кремінь” з м. Кременчука Полтавської області.  Обидві команди лише нещодавно підвищились в класі. Формальним лідером вважалась команда гостей, оскільки вона досвідченіша та вища за статусом. Спекотний день та по-справжньому “гарячий” футбол очікував вболівальників на стадіоні “Локомотив” у м. Рава-Руська.

Очевидно, що команди виходили на поле до кінця не знаючи імен своїх суперників. Тому, перший матч сезону 2017/18 для всіх був інтригою. Розпочали перший тайм “городяни” досить активно, насідаючи на гостей. Перший справді небезпечний момент біля воріт гостей створив Олексій Омельченко, який у воротарському майданчику направив круглого у лівий пустий кут воріт, який не був прикритим воротарем. Дивом небезепеку встиг відвести гравець “Креміня”. Також змусив голкіпера гостей занервувати Михайло Зайчук, який прийняв передачу з правого флангу та пробив головою у сторону воріт. На цей раз команду з Кременчука рятує воротар та переводить м’яч на кутовий. Під кінець першого тайму далася взнаки втома львів’ян. МФК “Кремінь” використав цю можливість та почав пресингувати господарів. Після подачі кутового у штрафному майданчику ФК “Львів” виникла небезпечна метушня, проте, суперники не скористались цією нагодою. Перший тайм поєдинку пройшов без голів. Всі найцікавіші події розгорнулися після перерви. У другому таймі атаки “городян” стали гострішими. На 67 хвилині Юрій Шпирка вийшов на побачення з голкіпером, але не зміг завершити атаку до кінця. Одразу ж робить спробу взяти ворота гостей потужним ударом Зайчук, але, на жаль, круглий влучив у поперечину. Атаки “синьо-золотих левів” увінчались успіхом на 73 хвилині. З лівого флангу Тарас Коблюк віддає пас Вадиму Янчаку, де той виходить сам-на-сам з воротарем та направляє шкіряного у сітку суперників, 1-0. У Юрія Шпирки знову вихід один-на-один з голкіпером, але футболіст вдруге не переграє воротаря. Під кінець матчу  Олексій Омельченко головою замикає передачу від Володимира Савошка з флангу, не залишивши жодних шансів супернику, 2-0.

Футбольний клуб “Львів” гучно повертається на професійну арену та проходить у наступний раунд Кубка України, жеребкування якого відбудеться найближчими днями. Матч запланований на 26 липня, суперника дізнаємося згодом. А також команда готується до прем’єрного матчу в чемпіонаті Другої ліги, який відбудеться у суботу, 15 липня, на стадіоні “СКІФ”, о 17-00. Суперником виступає ФСК “Буковина”.