Коли клас дається взнаки

Футбольний клуб «Львів» на славу розпочав свої виступи на Турнірі пам’яті Ернеста Ервіновича ЮСТА, перегравши львівську «Покрову» з більш ніж переконливим рахунком…

«Львів» – «Покрова» Львів 10-1 (4-0)

Голи: Козловський, 18, 35, Гарас, 21, Тимчишин, 24, Балух, 50, 72, Онисько, 60, 83, Вербний 63, Куцяба, 88 – Криворушичак, 68

Жовта картка – Вербний, 53.

м. Львів, синтетичне поле Львівського державного  училища фізичної культури (Академія футболу «Карпати»), температура повітря – 7, кількість глядачів: 50.

Головний суддя – Андрій ЧУЛИК (Львів)

Галицькі Леви здобули першу перемогу під керівництвом Володимира ЖУРАВЧАКА. Після двох контрольних матчів – із винниківським «Рухом» і стрийською «Скалою» – в яких городяни забивали по одному голу за гру, Леви змогли десять разів вразити ворота новоствореної львівської команди, яка готується до старту в Першій лізі Львівської області.

«ЛЬВІВ» (перший тайм): Василь ШПУК, Руслан МОСТОВИЙ, Михайло БАСАРАБ, Сергій РЕВА, Юрій ВОЙТОВИЧ, Павло ГОРДІЙЧУК, Олександр ТИМЧИШИН, Микола ВОЛЬСЬКИЙ, Святослав КОЗЛОВСЬКИЙ, Олег ГАРАС, Дмитро РОДІН.

Першими небезпечну атаку, яка завершилася прицільним пострілом у рамку наших воріт, організували саме гравці в чорних футболках (в таких кольорах виступала «Покрова»). На щастя для вболівальників городян, Василь Шпук дотягнувся до круглого та переправив його на кутовий. Стартові десять хвилин проходили в рівній боротьбі, атакували, то номінальні господарі – «синьо-золоті», то – гості. У складі Львівських Левів активними діями вирізнявся Микола Вольський, який, раз по раз, організовував швидкісні рейди лівим флангом, а також Руслан Мостовий. Останній постійно своїми чіткими передачами з глибини поля підключав до атаки почергово, то перпективного Святослава Козловського, то досвідченого Олега Гараса.

На 15-й хвилині колишній футболіст «Львова», а нині – оборонець «Покрови» Ярослав Варивода, в останній момент спромігся зупинити шаленого Вольського у власному штрафному, не давши городянину вразити ворота суперника. Через дві хвилини Михайло Басараб, підключившись до атакувальної комбінації Львівських Левів, вийшов сам на сам із голкіпером «покрівчан», але потрапив в офсайд.

Не зважаючи на втрачені можливості, гравці «Львова» продовжували нарощувати тиск на суперника й у повітрі,  «запахло голом». І він таки відбувся: Олег Гарас, пройшовши правим флангом, відпасував на Святослава Козловського, а останній чітко, в дальній від себе кут, переправив смугастого, 1-0! Через дві хвилини Вольський провів атаку лівим флангом і ввірвався у штрафний майданчик, де переграв воротаря, але на заваді став захисник, змінивши траєкторію польоту м’яча – за лінію поля. Після виконання стандарту, поблизу воріт «Покрови» виникла паніка оборонців тамтешнього клуб й круглий літав туди-сюди, допоки не зустрівся з ногою Гараса, останній шансом скористався та чітко вразив ближній кут воріт команди суперника, 2-0! Йшла 21-ша хвилина першого тайму. Через три хвилини Олег знову мав нагоду забити гол за клуб в якому пройшла його футбольна молодість, проте, вже в карному майданчику, на заваді польоту круглого став захисник у чорній футболці. М’яч зрикошетив від останнього та відлетів до Олександра Тимчишина. Останній, впіймавши «кулю», вийшов на побачення з голкіпером «Покрови» та вправно його переграв, 3-0! Наступні одинадцять хвилин проходили у важкій безкомпромісній боротьбі. Було багато ігрових зіткнень, лікарям, навіть, надавати невідкладну допомогу футболістам. А на 35-й хвилині останній гол у першій сорокап’ятихвилинці забив Козловський, організувавши таким чином свій перший дубль за Синьо-Золотих Левів. М’яч видався логічним завершенням гарної комбінації, розпочатої ще в центрі поля Павлом Гордійчуком, який буквально видряпав шкіряного у двох футболістів «Покрови», та віддав пас на Тимчишина, останній відпасував уже на гравця юнацької збірної України , 4-0! І вже через дві хвилини міг забити гол Олег Гарас, але, вийшовши віч на віч із воротарем, гравець Левів схибив, перекидаючи голкіпера. Відзначитись «люди в чорному» могли під завісу першого тайму, проте влучний удар Владислава Мазура у карколомному падінні парирував Василь Шпук.

«ЛЬВІВ» (другий тайм): Іван ПІЦИН (Ігор РИПНОВСЬКИЙ, 71), Іван БУРМІСТРЕНКО, Данило ЛАЗАР (Юліан ЧАПЛЯ, 71), В’ячеслав КОНКОЛЬНЯК, Петро СІДЕЛЬНИК, Ярослав КУЦЯБА, Владислав КУДРЯВЦЕВ (Ігор ІЛЬЧИШИН, 71), Ігор БАЛУХ, Павло ОНИСЬКО, Володимир ВЕРБНИЙ, Іван КАРАПІНКА.

На другу сорокап’ятихвилинку Володимир ЖУРАВЧАК випустив повністю інший склад, який забив ще шість голів, але про все по порядку. На 49-й хв., метрів з 10-ти, потужно пробив Владислав Кудрявцев, але голкіпер «Покрови» парирував удар, як наслідок – кутовий. Після виконання останнього Ігор Балух головою забиває черговий м’яч, 5-0! А на 52-й хвилині один із найкращих бомбардирів Першої ліги за всю історію її існування – Павло Онисько – головою впритул розстрілював ворота «Покрови», проте, знову на висоті був страж воріт «покрівчан». На 55-й хвилині могли відзначитись й номінальні гості, але ближній удар Владислава Мазура (до речі, екс-гравця ФК «Львів-2») парирував Іван Піцин. Через чотири хвилини Варивода знову перевірив на пильність нашого голкіпера, майстерно реалізувавши штрафний удар, метрів із 25-ти, але Іван обрав правильну позицію. А на 60-й хвилині гол оформив Онисько, після чудової передачі з лівого флангу в центр Володимира Вербного, 6-0! Через три хвилини вже сам Володимир, відгукнувшись на флангову передачу Кудрявцева, у падінні, заштовхав м’яча в сітку воріт «Покрови», 7-0! Далі гол престижу забили футболісти в чорному, дальнім ударом відзначився Дмитро Криворушичак, 7-1. Пропущений гол не сподобався керманичу городян і Володимир Журавчак відразу «видав на горіхи» нашим хлопцям і провів потрійну заміну: на 71-й хвилині замість Івана Піцина, вперше після недуги, на поле вийшов Ігор Рипновський, замість Данила Лазара – вихованець ДЮФШ ФК «Львів» Юліан Чапля (тренер – Дударенко Микола Іванович), а замість Владислава Кудрявцева – Ігор Ільчишин. Заміни принесли користь й Ігор Блух, на 72-й хвилині, зумів вийти сам на сам із голкіпером «Покрови»…як наслідок – 8-1! Звісно, при такому рахунку спротив наших суперників повністю згас, але, до честі футболістів «Львова», «синьо-золоті» атаки котились хвиля за хвилею, так на 83-й дубль оформлює Онисько, 9-1, а за дві хвилини до завершення поєдинку остаточну крапку в зустрічі встановлює Ярослав Куцяба, добивши м’яч у пусті ворота після передачі Ониська, як наслідок, 10-1!

Ось такою виявилась перша перемога Журавчака.  

Юрій КАПРАЛЬ, інформаційна служба «Львова»


Світлини – Ярослава РАЧКОВСЬКОГО, газета “ФУТБОЛ ПРОСТІР”.