Куштуй українське!

       Україна зустріне фанів Євро своєю традиційною кухнею.  За своєю багатогранністю, майстерністю виконання і смакових якостям українська кухня – на одному рівні з найпопулярнішими в світі кухнями Італії, Японії, Індії, Китаю чи Мексики. На цьому наголосив директор агентства AgriSurvey Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Гагалюк, повідомляє  Укрінформ. «Якщо сьогодні ще невідомо, хто буде чемпіоном Євро-2012, то традиції української національної кухні зроблять свій внесок в те, що Україну вже сьогодні можна вважати якщо не чемпіоном Європи, то одним з європейських лідерів зі споживання певних видів продукції», – зауважив експерт. 
       За даними ФАО і Євросоюзу про споживання основних продуктів, необхідних для життєдіяльності людини у всіх 16 країнах-учасницях Євро-2012, з’ясувалось, що Україна займає третє місце зі споживання молока (233 ккал/людина/день), друге місце – за цукром (418 ккал/людина/день в сирому еквіваленті), і друге місце – за медом (12 ккал/людина/день). Щодо картоплі, тут ми лідируємо з показником 246 ккал/людина/день, випереджуючи  Росію та Польщу. 
      Такі споживацькі вподобання, за словами Гагалюка, є важливою інформацією для гостей Євро-2012, яким буде цікаво познайомитись з традиціями української національної кухні, щоб знати, чим їх годуватимуть під час футбольного чемпіонату. 
       Наближення знакової для України події УКАБ зустрічає Всеукраїнським конкурсом «Смакуй, Країно!», який пройде за підтримки Міністерства аграрної політики. Мета конкурсу – популяризація національної кухні не лише серед українців, але й серед гостей з інших країн світу. Партнерами конкурсу виступлять також відомі в Україні мережі ресторанів та виробників харчової промисловості.

 Інформаційний центр «Україна-2012»