Наступний наш суперник – «Зірка» Кіровоград

        У 1922 році при центральному робітничому клубі організувалися дві команди, до яких увійшли робітники заводів «Червона зірка» та «Червоний профінтерн». Вони грали з командами залізничників («Урал») і кавалерійської школи. 1923 року команди двох заводів були відокремлені. А у 1925 році робітники «Червоної зірки» збудували собі футбольний майданчик на Новомиколаївці (один із районів Кіровограда), де мешкала більшість робітничої молоді. Це стало поштовхом для розвитку футболу в місті. Із 1927 року почали проводитися першості Зинов’євська, де найчастіше переможцями були «Металіст», який захищав честь заводу «Червона зірка», та команда авіабригади.
       Із 1922 року команда неодноразово виступала у чемпіонатах і кубках УРСР серед команд колективів фізкультури. Назва команди, яка захищала честь заводу «Червона зірка», змінювалась: «Червона зірка», «Металіст», «Сільмаш», «Трактор», «Торпедо». Під назвою «Торпедо» кіровоградці досягли найвидатніших успіхів, завоювавши бронзові медалі чемпіонату УРСР (1955), Кубок центральної ради спорттовариства «Торпедо» (1953), Кубок Республіканської ради профспілок (1954), а в 1953 році і Кубок УРСР.
        У 1958 році команда під назвою «Зірка» дебютувала серед команд майстрів у класі «Б». Перший матч у чемпіонаті команда зіграла в Кіровограді 20 квітня 1958 року проти команди міста Воронежа, «Зірка» програла 0:1. 8 сезонів команда виступала в цих змаганнях і 4 рази входила до трійки провідних команд зони. Після цього шість сезонів команда провела серед команд майстрів другої групи класу «А», де теж постійно була серед основних претендентів на високі місця, а з 1971 року «Зірка» постійний учасник чемпіонату СРСР серед команд другої ліги української зони. У 1961 році «Зірка» виграла «Рубіновий Кубок» за найбільшу кількість забитих м’ячів (73).
       За двадцять один рік виступів команда неодноразово потрапляла до першої п’ятірки провідних команд, але, в основному, знаходилась у середині турнірної таблиці. У 1973 і 1975 роках «Зірка» повторила своє досягнення багаторічної давнини, двічі завоювавши Кубок УРСР.
       На початку 80-их років XX століття у кіровоградському футболі почався спад, і команда поступово перейшла до розряду безнадійних аутсайдерів. У 1990 і 1991 роках команда займала місця, які позбавляли її статусу команди майстрів, але обидва рази її залишали серед учасників чемпіонату.
       Загалом в усіх лігах чемпіонатів Радянського Союзу команда провела 1400 ігор. Останній матч у чемпіонатах СРСР «Зірка» зіграла в Кіровограді 9 листопада 1991 року проти черкаського «Дніпра». Черкаська команда виграла з рахунком 3:2.
       Національні чемпіонати України «Зірка» почала з перехідної ліги. Але саме з 1992 року почався підйом команди. Перший матч у чемпіонатах України команда провела    11 квітня 1992 року в Харкові, на стадіоні «Серп і молот» проти місцевого «Олімпіка». Кіровоградська команда програла 1:3. 29 листопада 1993 року в Кіровограді був створений футбольний клуб «Зірка-НІБАС», який поставив за мету за два роки вийти до вищої ліги. Хоча після першого кола сезону 1993/1994 років «Зірка» знаходилась на восьмому місці в другій лізі, чемпіонат вона закінчила третьою. А в наступному сезоні у першій лізі «Зірка-НІБАС» установила рекорд, який у подальшій історії українського футболу можна лише повторити – команда-дебютант посіла перше місце і отримала путівку до вищої ліги, причому турнірну таблицю клуб очолював із четвертого туру і до кінця змагань.
       У дебютному для себе чемпіонаті України серед команд вищої ліги кіровоградці посіли шосте місце серед найсильніших команд країни. А в наступному сезоні «Зірка-НІБАС» замкнула чільну десятку команд вищої ліги. У грудні 1997 року клубу повернуто назву «Зірка». Два наступні сезони кіровоградці знову закінчили в середині турнірної таблиці, періодично псуючи нерви лідерам .Сезон 1999/2000 років був одним із найбільш невдалих за всю історію кіровоградського футболу. «Зірка» по закінченню сезону вибула з вищої ліги і наступні три роки виступала в першій лізі. У тому ж сезоні команду очолив Юрій Коваль. Під його керівництвом уже в сезоні 2002/2003 років «Зірка» стала чемпіоном України серед команд першої ліги, тим самим завоювавши путівку до вищої ліги.
       У чемпіонаті 2003/2004 років команда посіла останнє місце у вищій лізі. Наступного року вона мала грати в першій лізі, але через недостатнє фінансування 13 липня 2004 року знялася зі змагань, однак 21 липня команда була включена до складу другої ліги.
      Постановою Бюро ПФЛ від 11 липня 2006 року футбольний клуб «Зірка» виключений зі складу ПФЛ і знятий з чемпіонату. У липні 2008 року команда «Олімпік» була перейменована на «Зірку». Таким чином була відроджена одна з найстаріших команд України. У першому ж своєму сезоні після відродження «Зірка» виграла турнір у своїй групі другої ліги і здобула путівку до першої ліги.

Досягнення:
Бронзові призери Першості УРСР – 1955
Володарі Кубку УРСР – 1953, 1973, 1975
Бронзові призери Першості України серед команд другої ліги – 1993/94
Переможець Першості України серед команд першої ліги – 1994/95, 2002/03
Переможці Першості України серед команд другої ліги – 2008/09

Склад команди:

воротарі – Антон Ситников, Андрій Товт, Роман Травкін;

оборонці – Тарас Пінчук, Тарас Дурай, Дмитро Гололобов, Андрій Бурдіян, Роман Бочкур;

півзахисники – Антон Долгий, Єгор Кєвліч, Олександр Кочура, Дмитро Осадчий, Іван Рудницький, Максим Сирота, Олександр Скляр, Андрій Смалько, Андрій Степанов, Андрій Шибко;

нападники – Вячеслав Самойленко, Андрій Порошин, Ярослав Галенко, Іван Войтенко, Олександр Батальський.

Керівництво:

Президент – Максим Березкін;

Почесний президент – Сергій Ларін;

Директор – Сергій Ольшевський;

Спортивний директор – Владислав Долгополов;

Головний тренер – Вадим Євтушенко;

Помічник головного тренера – Станіслав Бабенко;

Помічник головного тренера – Олександр Гуменюк;

Тренер воротарів – Артем Коледа;

Адміністратор – Ігор Резниченко.

Інформаційна служба «Львова» за матеріалами ПФЛ й ФК «Зірка» Кіровоград