Представляємо суперника ФК “Львів” в 1/32 Кубка України – ФК “Волинь”

У другому попередньому раунді Кубка України футбольний клуб “Львів” протистоятиме представнику Першої ліги – ФК “Волинь” з м. Луцьк. Матч відбудеться у середу, 26 липня, на стадіоні “СКІФ”. Запрошуємо вболівальників підтримати нашу команду у західно-українському дербі. Початок о 19-00. Вхід вільний!

«Волинь» – український футбольний клуб з Луцька. Створений 1960 року. Команда 9 сезонів виступала у вищій лізі українського чемпіонату (найвище досягнення – шосте місце), тричі виходила до півфіналу Кубка України (2002/2003, 2009/2010, 2011/2012). За команду виступали такі гравці, як Олег Лужний, Анатолій Тимощук, Роман Максимюк, Євген Хачеріді, Марко Девич, Василь Сачко, Папа Гує, Майкон, Майкл Алозі.

Історична довідка:

На початку 1960 року в зв’язку з розширенням другого дивізіону радянського футболу – класу «Б», Луцьку було надано місце серед команд-майстрів. Оскільки головна команда міста ГБО знаходилася в армійському підпорядкуванні, то було вирішено створити абсолютно новий колектив на базі обласної організації ДСТ «Авангард». Свою назву, «Волинь», команда отримала 3 квітня 1960 року. Свій перший в історії матч лучани провели… в Кіровограді. І тоді здобули свою першу перемогу з рахунком 3:1. Загалом, свій дебютний сезон «Волинь» закінчила на 13-му місці.

У 1968 році луцьку команду було передано під опіку нового спонсора – «Машзаводу», і перейменовано на «Торпедо». У той період лучани виграли досить престижний на той час Кубок Федерації футболу УРСР «Підсніжник».

1971 року клас «Б» було розформовано, а кращі представники були включені до новоствореної другої ліги. Серед них було і «Торпедо». Та от перший свій сезон в новому дивізіоні наші сьогоднішні суперники закінчили на передостанньому місці. Лучани повинні були залишити другу лігу, але Федерація футболу УРСР прийняла рішення залишити команду. У 1972 році на базі луцької команди була сформована нова команда майстрів Прикарпатського військового округу й утворено СК «Луцьк». Та все одно луцькі футболісти продовжували перебувати серед аутсайдерів.

А от 1975 рік став знаменним для СК «Луцьк». У тому сезоні лучани здобули бронзові медалі чемпіонату УРСР. Та вже після сезону 1976 керівництво ПрикВО вирішило перебазувати команду до Львова. На Волині поспіхом відродили «Торпедо», тому не дивно, що колектив знову балансував серед аутсайдерів.

У 1986 році «Торпедо», очолюване Мироном Маркевичем, реально претендувало на бронзові медалі за підсумками чемпіонату, але поразка в останньому турі від київського СКА відкинула колектив на п’яту сходинку. Наступний рік запам’ятався тим, що лучани в Кубку СРСР дійшли до 1/16 фіналу, де поступилися московському ЦСКА. Невдалі результати у чемпіонаті призвели до відставки Мирона Маркевича, а на його місце прийшов другий тренер команди Віталій Кварцяний, який підняв «Торпедо» з 16-го на 8-ме місце.

30 січня 1989 року клубові повернули його історичну назву – «Волинь». У цьому сезоні лучани стали чемпіонами України в другій лізі, але програли перехідний турнір за право виступати в першій лізі. Чемпіонат 1991-го року наші сьогоднішні суперники завершили на 8-му місці в «буферній» Західній зоні другої ліги, що дало право «Волині» грати потім у вищій лізі чемпіонату України. У сезоні 1994/95 року після серії невдалих матчів вболівальники змусили піти у відставку головного тренера Романа Покору. «Волинь» знову очолив Віталій Кварцяний і зберіг луцькому клубу прописку в еліті. Проте, на початку другого кола наступного чемпіонату місцева влада посприяла звільненню Віталія Володимировича. На його місце прийшов Юрій Дячук-Ставицький, та під його керівництвом «Волинь» вибула до першої ліги.

Лучани грали в першій лізі аж до сезону 2001/02 років, доки наші суперники під керівництвом Віталія Кварцяного перемогли в першій лізі. В еліті українського футболу волиняни грали до 2006 року. Боролися за єврокубки, та все ж у підсумку посідали місця в середині турнірної таблиці. У сезоні 2005/06 років «Волинь» знову вилетіла до першої ліги.

Надуспішним виявився сезон 2009/10 років. «Волинь», як першолігова команда, дійшла до півфіналу Кубку України, та ще й виборола срібні медалі чемпіонату й повернулася до еліти. Лучани закріпилися у Прем’єр-лізі, фінішувавши на 11-му місці. У сезоні 2011/12 «Волинь» несподівано отримала нового головного тренера – Анатолія Дем’яненка. Та досягти чогось суттєвого керманичу не вдалося. В наступному сезоні лучани взагалі перебували в зоні вильоту і лише чергове запрошення Віталія Кварцяного врятувало волинський футбольний клуб від вильоту. Сезон  2014/15 «Волинь» завершила на 12-му місці з 14-ти команд. За підсумками минулого сезону “Волинь” посіла останнє, 12-е місце в турнірній таблиці української Прем’єр-ліги і вилетіла в Першу лігу.

Досягнення:

– Чемпіон України (друга ліга, зона УРСР) 1989 року;
– Переможець чемпіонату України в першій лізі 2001-2002 років;
– Срібний призер чемпіонату України в першій лізі 2009-2010 років;
– Бронзовий призер чемпіонату України (друга ліга, зона УРСР) 1975 року;
– Володар Рубінового Кубка 1975 року;
– Найвище досягнення в чемпіонаті України – 6-те місце у вищій лізі 2002-2003 років;
– Найвище досягнення в Кубку України – 1/2 фіналу у розіграші Кубка України 2002/2003 років, Кубка України – 2009/2010 років та Кубка України 2011/2012 років;
– Найбільше матчів за «Волинь» провів Олег Федюков – 563;
– Найкращі бомбардири команди: Андрій Федецький, Володимир Дикий – по 91 м’ячу;
– Рекордсмени команди за сезон: Володимир Дикий – 22 голи у сезоні 1989 року, Олександр Пищур – 22 голи у сезоні 2008-2009 року.

Стадіон:

Клуб проводить домашні ігри на стадіоні «Авангард», що розрахований на 12 080 глядачів. 

Склад команди:

Андрій Марчук, Роман Жмурко, Денис Хвалицький, Роман Никитюк, Роман Шандрук, Владислав Шаповал, Сергій Мелінишин, Данило Бескоровайний, Руслан Марушка, Олег Тракало, Олександр Чепелюк, Юрій Тетеренко, Олег Марчук, Юрій Романюк, Андрій Ляшенко, Роман Ільницький, Ілля Тимошенко, Артем Дудік, Андрій Новіков, Євген Котюн, Сергій Трикош, Дмитро Льозін, Сергій Петров, Андрій Ярошенко, Євген Могіль, Владислав Дмитренко, Богдан Гладун, Назар Нич.
Головний тренер – Ярослав Комзюк.

Суддівська бригада:

Арбітр – Солов’ян О.М. (Київ)
Асистенти арбітра – Дорошенко В.А. (Житомир), Федорок В.І. (Чернігів)
Четвертий арбітр – Блавацький Р.А. (Львів)
Спостерігач арбітражу – Криницький В.М. (Рівне)

Інформаційна служба ФК “Львів”