Прикордонники вивчають англійську мову та культуру поведінки

Близько 50-60% з 6 тисяч українських прикордонників до Євро-2012 володітимуть англійською мовою на базовому рівні. Про це заявив голова Державної прикордонної служби України генерал Микола Литвин.
«В 32 пропускних прикордонних пунктах буде працювати близько 6 тисяч осіб (зараз рівень укомплектованості – 80 відсотків). Англійську мову будуть знати 50-60 відсотків», – сказав він.
Водночас пан Литвин зазначив, що у кожному прикордонному пункті на випадок виникнення потреби у більш детальному спілкуванні з іноземцями в обов’язковому порядку чергуватиме група з 2-3 осіб, які знають англійську на вищому рівні.
Зараз Держприкордонслужба направляє по 100-120 військовослужбовців на 6-місячні курси для вивчення англійської мови. «Наше завдання – щоб у кожній зміні на кордоні була достатня кількість людей, які знають іноземну мову на базовому рівні», – наголосив генерал.
Крім того, за словами Миколи Литвина, майбутні прикордонники проходять курс культури поведінки. «Випущено ряд навчальних посібників про культуру поведінки, культуру зовнішнього вигляду, культуру робочого місця», – додав він.

Укрінформ