U-17: нова ціль – Угорщина

Юнацька збірна України, складена з футболістів 1995 року народження, завершила виступи у відбірній кампанії ЧЄ-2012 (U-17), не зумівши вибороти путівку до фінальної стадії. В інтерв’ю Інформ-службі ФФУ наставник команди Олександр Петраков підкреслив, що тепер націлюватиме своїх підопічних на потрапляння до вісімки найкращих континентальної першості серед 19-річних, котру в 2014-му прийматиме Угорщина.

Нагадаємо, що наші юнаки, здолавши восени перший етап відбору, у березні 2012-го не змогли подолати бар’єр еліт-раунду. У 3-й групі, матчі якої проходили в Тбілісі, синьо-жовті поступилися англійцям (0:1), розійшлися миром із іспанцями (2:2) та з тими самими 0:1 програли господарям. Саме грузинська збірна із сімома очками сенсаційно посіла перше місце в квартеті, тоді як для її суперників континентальна одіссея закінчилась.

З урахуванням сили та авторитету опонентів шанси вихованців Петракова на підсумковий успіх не виглядали занадто великими, проте сам він вважає, що навіть за такого несприятливого жеребу пробитися до фіналу Україні було до снаги. «На превеликий жаль, наша команда виступила нижче своїх можливостей. В жодному разі не знімаю відповідальності з себе, але не можу не визнати, що деякі виконавці відверто розчарували. На попередніх зборах вони виглядали куди більш впевненими, сконцентрованими та вмотивованими. Що сталося з хлопцями в Грузії? Відповідь на це питання треба шукати в області психології», – зазначає тренер.

Водночас, за словами Петракова, проваленим для України еліт-раунд також називати не варто. «Дійсно, в кожному з турів у нас була можливість здобути кращий результат, – констатує наставник синьо-жовтих. – У зустрічі з англійцями єдиний гол був забитий після грубої помилки нашого захисника. В матчі з іспанцями, в якому обидві команди не реалізували пенальті, перед фінальним свистком ми ще й не використали вихід віч-на-віч. У заключному двобої двічі «перевірили» каркас воріт господарів…»

«Після двобою з Іспанією головний суддя зустрічі навіть сказав мені, що давно не бачив у України такої сильної юнацької команди, проте це жодним чином не зменшує загального розчарування. Сподіваюся, що з цієї невдачі ми зробимо правильні висновки. Будемо налаштовуватись на наступний цикл, під час якого я ставитиму перед підопічними чітке завдання – потрапити до фінального етапу чемпіонату Європи», – наголошує Петраков. Наступного разу його команда збереться в серпні, щоб у Чехії взяти участь у міжнародному турнірі пам’яті Вацлава Єжека. Щодо кваліфікації ЧЄ-2014, то вона стартує восени 2013-го.

 ФФУ