Вітальне слово президента УЕФА

Президент УЄФА Мішель Платіні у своєму вітальному зверненні згадав рік, що минає, та побажав усій футбольній спільноті щасливого 2012 року.

Дорогі друзі, за той час, що я перебуваю на посаді президента УЄФА, 2011 рік був одним із найбагатших на події і найцінніших у плані тих нових можливостей, які він перед нами відкрив.

Цього року кожен міг не тільки відчути велич і значення своїх обов’язків, але й віднайти нові сили та наснагу. Адже праве діло, яким би складним воно не здавалося, гідне того, щоб за нього боротися.

Бути президентом – не значить керувати організацією на свій розсуд, а служити їй на благо, працювати на користь усього футболу.

Я завжди відчував свою відповідальність перед футболом, і у 2011 році він вимагав особливого захисту. Цього року стало очевидним значення нашої організації як гаранта стабільності і чесності футболу, а також його основних цінностей.

Цього року низка національних асоціацій зробила сміливі кроки, спрямовані на захист справедливості і верховенства права у футболі. Ми повинні були залишатися непохитними в захисті наших цінностей і боротьбі за повагу до правил і неупередженості змагань, часом навіть діючи поодинці. Таким чином ми намагаємося відгородити футбол від того, щоб він перетворився в нішу для отримання вигоди і захисту інтересів окремих осіб. У цьому році особливо очевидна була потреба футболу в прозорості й упорядкованому керівництві. Все це відповідає принципам поваги, які я сповідую.

Рік, що минає, залишиться у пам’яті завдяки яскравим футбольним епізодам. Таких прикладів було чимало, як у невеликих, так і у престижних турнірах. Утім, якби мені довелося вибрати щось одне, то я б зупинився на неймовірному фіналі Ліги чемпіонів УЄФА на “Уемблі”. Це був не просто легендарний матч. Він нагадав нам усім, заради чого ми працюємо на службі у футболу. Працюємо в інтересах гравців, без яких нічого не було би можливе, які роблять мрію реальністю.

Я щасливий, що протягом іще трьох років буду працювати на благо наших 53 національних асоціацій, продовжу виконувати благородне завдання із захисту і розвитку всього європейського футболу.

Увесь Європейський футбольний союз приєднується до мене у побажанні вам чудового 2012 року. Це буде дуже важливий час для футболу. Фінальний турнір ЄВРО-2012 в Україні та Польщі увінчає собою роки роботи з підготовки до чемпіонату, що обіцяє стати унікальною подією. Також я сподіваюся, що майбутній рік відкриє нову еру в історії клубного футболу, чому сприятиме програма фінансового “фейр-плей”, яка знайшла широку підтримку і була втілена в життя за участю всієї футбольної сім’ї. Вона стала символом нашої єдності і того, що ми здатні взяти на себе колективну відповідальність, коли справа стосується захисту футболу.

Хочу подякувати всім – гравцям, тренерам, арбітрам, представникам асоціацій, клубам і вболівальникам – істинним діячам футболу, які роблять дуже багато для збереження прекрасної атмосфери нашого виду спорту.

Бажаю усім щасливого Нового року!

UEFA.com