Володимир ЖУРАВЧАК: «Нашим хлопцям потрібно більше повірити в себе»

– Дуже важкі враження від матчу. Особливо від другого тайму, думаю, команда хотіла зберегти результат, а це – завжди на гірше буває. «Миколаїв» мав можливості забити гол, звичайно. Дякую усім гравцям, які сьогодні були на футбольному полі, бо для когось виступ на такому стадіоні вперше і, мабуть, гравці не до кінця розуміють, що таке «Україна». Хоча й не заповнені трибуни та все ж важко грати, бо присутнє хвилювання. Хвилювання не може бути у Гараса, Войтовича, а в деяких гравців, молодших, які потрапили на цей стадіон, це – Плієв, Яхно, який, щоправда, вже пройшов школу «Металіста», але хвилювання було помітним, не спокійні вони були. Було зроблено багато помилок, та все ж дякую за те гравцям своєї команди, що вони зробили все для того, щоб перемогти. Ця перемога важлива тим, що на зборах ми дуже часто програвали, передусім через те, що довго не могли сформувати захисну лінію, бо було багато травмованих. Та й першу гру у Кіровограді програли 4-1… Не кажу, що там ми добре грали, однак все ж пропустили не зовсім обов’язкові голи. Та й у плані психології грали так, щоб не програти. Мабуть, через це нам другий тайм не вдався. Ми грали, щоб втримати результат. Хоча бажано, щоб грала була кращою. 

Ви згадали про захисну лінію. Сергій Карпенко зіграв сьогодні перший офіційний матч за «Львів». Як оціните його гру?

– Це досвідчений гравець, який грав і в «Кривбасі» та й в охтирському «Нафтовику-Укрнафті» був на провідних ролях. Це – професійний гравець. Він ще не готовий, звичайно, його функціональний стан бажає бути кращим, адже Сергій грав на високому рівні.Тта не дивлячись на це, видно, що він є професіоналом, вірю, що від матчу до матчу він додаватиме. Було помітно, що він керував лінією оборони. Адже подивіться – хлопчина Плієв, ще дуже молодий, яка школа в нього за спиною? Зрозуміло, що він був у «Геліосі», але не був гравцем основного складу. Теж можу сказати і про Яхна, який був у «Металісті». Він тренувався із командою основного складу харків’ян та все ж помітно, що не був задіяний та ще й він після операції на хрестоподібній зв’язці, а це – важка травма. Ну і те ж саме – Ярослав Сухоцький, він перспективний гравець, однак у нього ще є багато помилок у лінії захисту. Сьогодні не було Мостового, і не було спокою. 

У другому таймі неозброєним оком було помітно, що «Львів» програє боротьбу у центрі поля, зокрема і верхову боротьбу команда програвала. Згодом ви провели заміни, випустили Ониська, ця хвиля замін мала вплив?

– Звичайно, що Онисько та молодий Козловський ввійшли у гру і почали нагнітати попереду і не давати спокійно розігрувати м’яча «Миколаєву». Я б не сказав, що була проблема у чомусь. Адже у «Миколаєва» не було розіграшу, вони грали дуже прямолінійно. Вони просто на просто грали на підборі краще, а напругу у «Миколаєва» створювали високорослі гравці атаки. На жаль, Ярослав Сухоцький програв дуже багато верхових дуелей. Щоправда, у нього якраз козирем і є хороша гра на другому поверсі. Павло Онисько допоміг нам впоратися, вдало граючи головою. А щодо підбору, ви маєте рацію, що у тому, що ми програли багато верхової боротьби. На жаль, не лише в сьогоднішній грі, а й у Кіровограді. А Вольський – хлопчина, який володіє хорошою швидкістю, вийшов, побачив стадіон і розгубився, це є зрозумілим, він додаватиме та заспокоїться. Добре грав Балух, який, зокрема, допоміг Мельнику організувати другий гол.

Швидкий гол у першому таймі вплинув на розвиток малюнку гри?

– Усі дуже хвилювалися, бо грати на стадіоні СКА – це одне, а на стадіоні «Україна» – зовсім інше. Тут раніш грав Онисько, Войтович. Гарасу байдуже, де виступати, доросліші не звертають на це уваги, а молодь переживала й це було видно. Відзначу сьогодні усю команду, однак окремо наголошую на плюсовому моменті Мельника. Він забив гол і був у тій зоні, тій точці, де повинен бути крайній півзахисник. Тобто розвивалася атака з правої сторони, а він намагався бути активним в зоні атаки звідки забиваються голи. Ми просимо Олександра Тимчишина, щоб він знаходився в тій зоні…На жаль, він трішки заграється, щоправда, перспективи у нього дуже хороші. Вони є швидкісними півзахисниками, але сьогодні ми не побачили такої швидкості, щоб контратака розвивалася швидко, нашим хлопцям потрібно більше повірити в себе. Надіємось, що ця перемога додасть нам сил. Насамперед стоїть завдання, зробити все, щоб зберегти прописку у першій лізі. Гравці повинні своєю грою дарувати радість тим вболівальникам, які приходять. Коли буде контроль м’яча, коли створюватимуться моменти біля воріт суперника – глядач буде задоволений. Дякуємо нашому керівництву, що організували нам збори.

– Як ви оцінюєте гру ветеранів, Гарас, наприклад, грав близько години, чи бачите ви позитивну динаміку в його розвитку?

– Так, позитив є, хоча в першому таймі було декілька цікавих моментів, коли Олег міг брати на себе ініціативу, але не робив цього, це на нього не схоже. Ми наголошуємо йому, що він може біля штрафного майданчика йти в будь-який обіграш, бо навіть на такий дриблінг як у нього можна ходити й дивитися. Він знаходить такі виходи з ігрових ситуацій, що важко, навіть, пригадати такого виконавця в Прем’єр лізі – це приносить задоволення глядачам. У нього така хороша ностальгія за футболом, але через серйозну травму він закінчив навіть не на своєму піку, граючи в «Локомотиві» й ставши найкращим новачком у Росії. Зараз, дивлячись на нього, можна побачити, що він отримує задоволення від футболу. Дай Боже, щоб у нього було все гаразд із здоров’ям. Він, звичайно, за вільним графіком не займається, але й важкі вправи не виконує на тренуваннях.

Що скажете про «Миколаїв»?

– Не погана команда, подивіться на прізвища – всі граючі люди. Їм не вистачило зборів… Дякую вам усім (лунають оплески журналістів).

 Інформаційна служба «Львова»

Світлина – Остапа БОРИСА