Володимир ЖУРАВЧАК: “Питання майбутнього ФК “Львів” є відкритим”

Оновлений ФК «Львів» у другій частині чемпіонату України з футболу серед команд першої ліги не впорався з поставленим завданням.
Вибратися зі скрутного турнірного становища «городянам» не вдалося. Відтак, клуб зі Львова з однойменною назвою через кілька турів покине першу лігу. Головний тренер команди Володимир Журавчак охоче поспілкувався з кореспондентом Вголосу.

Володимиру Олексійовичу, чи дуже засмучує виліт команди в другу лігу?

Неприємно. Проведемо збори, проаналізуємо матчі. А керівництво команди скаже що буде далі.

Перед поновленням матчів у першій лізі реально вірили у збереження приписки?

Таке бажання було, при чому в усіх. Якщо зараз проаналізувати ситуацію, переломною була гра з «Динамо-2». Якщо б перемогли, був би варіант із збереженням прописки. Після цієї гри у нас все почало падати. Коли не набирали очки ми, набирали наші конкуренти. Ще один важливий матч для нас був у Вінниці. Якби ми виграли і взяли три пункти, то шанси набагато покращилися б. На жаль, ми зіграли внічию. При цьому, у короткому відрізку грали ми з непростими командами, які знаходяться вгорі турнірної таблиці.
Загалом, ми фактично були укомплектовані тими гравцями, які мали статус вільних агентів. А футбол у першій лізі зараз на високому рівні. У Прем’єр-лізі дуже багато легіонерів і деякі футболісти з Прем’єр-ліги йдуть у першу. При чому не просто так, а досягають там певного успіху. Десятка команд першої ліги має хороші колективи з непоганими гравцями. Непросто ж командам Прем’єр-ліги грати з ними у Кубку України.

Наскільки на результат вплинуло те, що команду Ви збирали в «пожежному» варіанті і будували її фактично з нуля?

Було кілька досвідчених граців: Гарас, Войнович, Мостовий, Онисько. Утім, були у нас проблематичні моменти на зборах, адже було багато травм. Перед початком чемпіонату не міг повністю розраховувати на захисників Сухоцького та Мостового. Через це в «пожежному» варіанті добирали Карпенка. Олег Шептицький спочатку грати не міг через травму, а у Севастополі травмувався знову. Він не допоможе команді до завершення чемпіонату, а своєю грою на полі був корисним.

Якщо проаналізувати рівень та якість гри команди, чи заслужили на те, щоб не вилетіти з першої ліги?

Наприклад другий тайм з «Геліосом» не сподобався. Так команда у Львові грати не повинна. Претензії є для всіх. Самовіддачі як такої не було. Мотивації у нас не було уже після Севастополя. Було б образливо наприклад, якщо б ми б провалилися, а «Енергетик» обіграв вінницьку «Ниву». А сталося усе закономірно.

До завершення чемпіонату залишилося кілька турів. Яке головне завдання команди?

Руки опускати не будемо. Хоч і гучно буде сказано, однак хочеться гримнути дверима та зіграти на такому рівні, щоб наші глядачі повірили у наше майбутнє.

Чи були уже якісь розмови щодо майбутнього команди?

Ні, ще нічого не було. Це питання наразі є відкритим. Після завершення чемпіонату, можливо, щось буде відомо.

У першій лізі відкритим залишається запитання хто займе друге місце: «Металург» чи «Севастополь».

Був у Севастополі. Відчув і побачив усе сам. Навіть на нашу команду, яка зірок з неба не хапає, була проблема з квитками. Стадіон був переповнений. Вболівальники женуть цю команду до Прем’єр-ліги. Зважаючи на це, віддаю перевагу саме їм у боротьбі за друге місце.

Автор: Богдан ПАСТЕРНАК
За матеріалами: Вголос