А Ти вже придбав колекційні монети?!

26 січня у Харкові Національний банк України провів презентацію монет, присвячених фінальному етапу турніру Євро-2012 і містам-господарям. Як зазначив начальник управління НБУ в Харківській області Володимир КАЧУК, Нацбанк випускає монети по мірі надходження заявок. Монети до Євро-2012 є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА, і змінювати їхню ціну комерційні банки не мають права. Харківське управління НБУ розподіляє монети серед комерційних банків і товариств нумізматів пропорційно до їх заявок.

За словами Володимира Качука, монети, випущені в грудні, вже користуються великим попитом.
Як повідомив начальник відділу готівкового обігу і касових операцій управління Дмитро СТОЛЯРЧУК, в управління вже надійшло близько 10 заявок на колекційну золоту монету від мешканців Харкова та області, та поки що її в області немає. Монет із нейзильберу випущено більше, ніж випускають зазвичай, але через ажіотаж колекціонерів їх не вистачає. Нацбанк надалі випускає ці пам’ятні монети, і незабаром охочі зможуть придбати їх у харківських банках, повідомляє Status Quo.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив 11 монет, присвячених чемпіонату Європи з футболу 2012 року: на восьми зображені українські приймаючі міста чемпіонату, дві загальні монети, а також одна колекційна. На кожне приймаюче місто припадає по дві випущені монети. Одна з них – із нейзильберу, номіналом 5 грн і тиражем 100 тис. штук, друга – срібна, номіналом 10 грн і тиражем 15 тис. штук. Колекційна 500-гривнева монета зроблена із золота. Її вага – 500 грамів, тираж – 500 штук, номінальна вартість – 350 тис. грн.

 Інформаційний центр «Україна-2012»