Безпека Євро починається з державного кордону!

Перша планувальна зустріч з операції «Євро-2012» відбулася у приміщенні Європейської Агенції Фронтекс у Варшаві. Про це Інформаційному центру «Україна-2012» стало відомо з Урядового порталу.

Від Державної прикордонної служби України у зустрічі взяли участь представники головного центру  підготовки та проведення  Євро-2012  та управління міжнародного співробітництва на чолі з першим заступником директора Міжнародно-правового департаменту генерал-лейтенантом Володимиром Карасем. Агенцію Фронтекс представляв начальник департаменту операцій Рустамас Любаєвас, а головував на зустрічі начальник управління сухопутних кордонів Джозеф Балі. Від Прикордонної варти Республіки Польща на заході був присутній начальник центру з підготовки до Євро Головної комендатури ПВ РП підполковник  Януш Козловський.

Захід проведений з метою обміну актуальною інформацією стосовно стану підготовки до чемпіонату Європи з футболу у Держприкордонслужбі України та Прикордонній варті Польщі. Доповіді учасників заходу супроводжувалися  презентаціями пропозицій до спільної операції Фронтекс «Євро-2012» за участі прикордонних служб України та Польщі, а також визначених експертів держав-членів ЄС. Варто зазначити, що спільна операція, відповідно до аналізу ризиків, буде розповсюджуватися на сухопутні та авіаційні пункти пропуску.

Представники Прикордонної Варти заявили про готовність здійснювати спільний контроль разом із українськими колегами на польській території. Також вони підкреслили, що виділення окремих смуг «Євро-коридорів» забезпечить перебування транспортного засобу в черзі максимально протягом 30 хвилин. А це, враховуючи очікуване навантаження на пункти пропуску під час Євро, досить хороший показник.

Перший заступник директора Міжнародно-правового департаменту генерал-лейтенант Володимир Карась у свою чергу відзвітував щодо стану підготовки до чемпіонату в Україні та окреслив виклики, з якими може зіткнутися служба під час прибуття масових груп уболівальників. Керівник української делегації згадав про заходи, яких прикордонне відомство України вживає в рамках підготовки до чемпіонату, найважливіші з яких – будівництво нових терміналів аеропортів, укомплектування персоналом та сучасною технікою.

Враховуючи досвід проведення операцій під час попереднього чемпіонату Європи в Австрії 2008 року та зимових олімпійських ігор в Турині в 2006 року,  Фронтекс презентував концепцію проведення спільної операції під час Євро-2012. Вона полягає у посиленні контролю у визначених пунктах пропуску на українсько-польському кордоні та постійному обміні інформацією. Останнє стане можливим завдяки взаємному направленню експертів-спостерігачів прикордонних відомств держав ЄС, України та Польщі, а також до Міжнародного координаційного центру, що працюватиме у Варшаві.
До кінця січня Держприкордонслужба України надасть пропозиції до плану операцій щодо направлення своїх офіцерів до пунктів пропуску в ЄС та прийняття експертів ЄС в Україні. У травні заплановано остаточне затвердження виконавчим директором Фронтекс плану спільної операції, яка розпочнеться 3 червня нинішнього року.

 

Інформаційний центр «Україна-2012»