Фанів Євро супроводжуватиме 150 іноземних поліцейських

За зразками найкращої європейської практики, до супроводу іноземних уболівальників та команд під час їхнього перебування на території України будуть залучені  іноземні поліцейські делегації. Як повідомив в коментарі Інформаційному центру «Україна-2012» керівник Місцевого оргкомітету Маркіян ЛУБКІВСЬКИЙ, вболівальникам з-за кордону буде комфортніше, якщо їх у чужій країні підтримуватиме свій поліцейський. Це будуть неозброєні люди, які допомагатимуть фанам, і будуть розділяти патрулювання з українськими правоохоронцями під час Євро-2012.
До кожної групи фанів прикріплено до 10 правоохоронців. Так що загалом в Україні працюватиме загалом 100-150 офіцерів поліції з роботи з уболівальниками (так звані спотери (Spotters), прикріплені до своїх фан-груп. Вони виконуватимуть такі функції, як супровід іноземних організованих уболівальників, узгодження взаємодії з правоохоронними органами, профілактика правопорушень у середовищі уболівальників відповідної країни, консультативна допомога міліції щодо особливостей поведінки іноземних уболівальників, оперативне вирішення за участю українських правоохоронців нештатних ситуацій. На додачу, спотерам у комунікаціях з іншими відомствами допомагатимуть волонтери.
З кожною командою працюватимуть офіцери зв’язку – представники МВС, які володіють іноземними мовами і будуть надавати сервіси, пов’язані з безпекою для команд. Крім того, з командами працюватимуть офіцери поліції з питань безпеки команд (т.зв. TSLO (Team Security Liaison Officer).
Нагадаємо, 16 лютого в Києві відбудеться семінар за участі представників правоохоронних відомств країн-учасниць майбутньої першості континенту з футболу, міжнародних поліцейських організацій (зокрема, Інтерпол, Європол), місцевого організаційного комітету «Євро-2012 Україна» та УЄФА.

 Інформаційний центр «Україна-2012»