Володимир ЖУРАВЧАК – головний тренер «Львова»

У Львові в нарадчому залі ресторану «Шекспір» відбулась прес-конференція, присвячена майбутньому Синьо-Золотих Левів, на якій голова Федерації Футболу Львівської області Ярослав Антонович ГРИСЬО представив новий тренерський штаб городян. Дана подія викликала небувалий ажіотаж серед ЗМІ не лише міста й області, а й загальнодержавного мовлення, оскільки на захід прибуло близько тридцяти спортивних журналістів.

Прес-конференцію вів прес-секретар «Львова» Богдан ТИМОВЧАК, який, власне, й надав вступне слово Ярославу Антоновичу:

Ярослав ГРИСЬО: доброго дня, шановне панство, ми усі в Новому році бачимось вперше, тому я хочу Вас привітати з Новим Роком та всіма нашими святами та побажати аби в нас 2012-й футбольний рік пройшов дуже успішно, щоби Львів якнайкраще провів ЄВРО-2012, щоб усі наші плани здійснилися. Головне, аби було здоров’я і щоб ми мали нагоду зустрічатися і щось разом продуктивне робити. Як ми говорили, сьогодні зібралися для того, щоб дати відповідь на те, чи ми боремося далі, а чи завершуємо свою діяльність як футбольна команда, тому що клуб ще може існувати, а от футбольна команда Першої ліги – це трішки інше. Я думаю, що всі уже були готові до цього, тим більше, бачите, що ми сьогодні сидимо троє (Ярослав Грисьо, Володимир Журавчак, Богдан Тимовчак,- авт.) тому дозвольте мені перед тим, як декілька слів розказати про клуб в сьогоднішньому стані, привітати головного тренера Футбольного клубу «Львів» Володимира Олексовича Журавчака з призначенням на таку посаду, ну, і в знак такої події вручити йому наш шалик, який буде йому завжди показувати, я думаю, надихати на майбутні досягнення футбольної команди  «Львів»! (лунають оплески,- авт.)

Володимир ЖУРАВЧАК: дякую.

Ярослав ГРИСЬО: маючи сьогодні нагоду, я хотів би декілька слів сказати про стан сьогоднішній в клубі та хочу представити всіх тих, які будуть вести клуб і команду в другій частині Чемпіонату в Першій лізі для того, щоб ми виконали головне завдання –  залишилися в когорті команд Першої ліги. В зв’язку з тим, що Ви знаєте, моя головна посада це – голова Федерації Футболу Львівщини, я дякую тим, хто називає мене президентом, але посада моя – голова. Я думаю, що це найбільше підходить до моєї діяльності, а виходячи з цього, як я вже говорив, мій обов’язок – все робити для того, аби Футбольний клуб «Львів» не просто існував, а й тішив усіх нас своїми результатами і показав приклад, як правильно ми повинні будувати свою діяльність та відношення в цьому клубі. Тому нас є група акціонерів, зразу хочу попросити не задавати запитання конкретно, тому що ідуть ще доопрацювання, я не можу сказати й назвати, ні прізвища, ні організації, бо робочі процеси йдуть, вони не зупиняються й не зупиняться, якщо вже будуть до кінця підписані домовленості юридичні з цими акціонерами, тому що ми відкриті для всіх людей, які хочуть, чи добрим словом, чи грошима, чи чимось іншим допомогти Футбольному клубові «Львів». Ми не відмовляємось ні від допомоги, бо люба допомога – це є впевненість в тому, що ми на правильному шляху. Тому дозвольте мені представити людей які в процесі другої частини будуть відповідати в основному на Ваші запитання. Ви знаєте, директор клубу в нас, який відповідає за організацію господарства й економіки це – Василь Семенович ЛЕБІДЬ, який був зі мною, так і є. І ми, дякуючи що була підтримка, ідемо далі – це спортивний директор клубу Ростислав ЗАРЕМБА. Мені акціонери довірили консультувати направляти, підтримувати й слідкувати за діяльністю клубу, чим я буду і займатися, а всю роботу будуть робити і вони. Помагати Володимиру Олексовичу будуть: Юрій БЕНЬО, Роман МАРИЧ, Андрій ЧІХ, адміністратором ж Футбольного клубу «Львів» буде також один з вихованців цього клубу – Микола ЛАПКО. От такий склад нашого робочого органу клубу, як бачимо, ми постаралися, і я дякую всім. що вони згодилися на цю діяльність, тому що це є вихованці львівського футболу – «Карпат»,  «Львова»,- я думаю, що тільки таким шляхом може розвиватися ФК «Львів». Сьогодні я можу сказати з впевненістю, і ви бачите по тому як я говорю, що ми другу частину будемо грати і не тільки грати, а й будемо робити все для того, аби залишитися серед команд Першої ліги України, а вже після цього можна будувати, знаючи на чому ми стоїмо, інші плани й обговорювати цей стратегічний курс на подальший розвиток клубу. Головне завдання виконати це, тоді ж можна говорити про щось інше. Я ще раз кажу, «Львів» готовий, до діалогу, до підтримки з любими керівниками й організаціями, а також вболівальниками для того, аби можна було вирішити не тільки головне завдання, а й з перспективою дивитися в майбутнє на розвиток клубу, дякую.

Богдан ТИМОВЧАК: до слова запрошуємо новоспеченого наставника Футбольного клубу «Львів» – Володимира Олексовича Журавчака.

Володимир ЖУРАВЧАК: в першу чергу, не чекав, що стільки буде уваги до клубу, стільки журналістів, хотів би привітати Вас і побажати здоров’я, щастя, щоби Ваша кар’єра зростала й аби у Вас усе було добре. Я не знаю з чого починати, тому задавайте запитання, а я буду відповідати на них. Звичайно, Ви всі читаєте, слідкуєте та знаєте, що стан команди не дуже гарний, адже вона знаходиться на останньому місці, проте я просто говорю так як воно є: чудес не буває, але ми все зробимо для того, аби команда грала і кожна гра була кубковою і постараємося, щоби команда перемагала в кожній футбольній битві. Звичайно, що може бути по різному але те, що «Львів» буде битися і намагатиметься показувати змістовну гру, то так! Я думаю, що ми із тренерським складом  будемо старатися зробити це,- так коротко що можу сказати.

Ярослав ГРИСЬО: я ще перед тим, як Богдан дасть, як кажуть, старт дискусії, я хотів би ще раз повернутися до стану сьогоднішнього в клубі. Значить, чому з оптимізмом ми дивимось в майбутнє – бо сьогодні є розуміння наших футбольних клубів: «Карпат» і «Скали» Стрий про підтримку ФК «Львів». Це мені найбільш приємно, бо, як виявилось, ми не одні, нам готові сьогодні підставити плече, і один, і другий клуб. Ви розумієте, головне це – гравці, якими ми зацікавилися, яких вони можуть нам дати в оренду. Я думаю, що ми якраз на шляху завершення цих переговорів. Зараз повертається з відрядження Микола Іванович Кміть (президент ФК «Скала» Стрий,- авт.) ми до кінця вже проведемо діалог по тому, хто хоче і хто може нам допомогти. Ми не збираємо сьогодні тих гравців молодих перспективних і так далі, бо Ви прекрасно всі розумієте – з ними завдання не виконаєш, а просто так, аби грати, ну, це могло би бути при цій умові, що ми не команда Першої ліги, а команда Другої ліги. Можу Вам підтвердити також, що «Карпати» нас підтримали в тому, що матчі наші Чемпіонату України у Львові ми будемо грати на стадіоні «Україна».

Богдан ТИМОВЧАК: тепер запитання  шановні колеги-журналісти.

– Ну, відразу запитання про стадіон Україна, це оренда?

Ярослав ГРИСЬО: безумовно, це буде оренда.

– Суборенда.

Ярослав ГРИСЬО: так, суборенда. Вони мають стадіон самі в оренді, а вже відповідно до ціни, то ми будемо обговорювати конкретно, коли вже вийдемо на фінішну пряму всіх деталей, не тільки стадіону, а й всього іншого з «Карпатами» по всіх наших домовленостях.

– Про яких гравців «Карпат» іде мова?

Володимир ЖУРАВЧАК: ідеться звичайно не про гравців основного складу, бо ця команда, як Ви знаєте, зараз знаходиться на тренувальному зборі в Туреччині, ну і не про молодих теж, вони поїхали зараз в Закарпаття. Мова іде про тих, які не задіяні зараз клубом, але мають можливість себе реалізувати в хороших командах. І нам буде цікаво звернути увагу на львів’ян і з львівської області, тому що ми самі прекрасно знаємо – це є наш регіон і тут, в такій ситуації в якій знаходиться «Львів» – на останньому місці – просто так людина не буде приїздити та вбиватись за честь клубу, за місто. Я думаю, це має бути один із принципів відбору, щоб всі гравці були з цього регіону.

Ярослав ГРИСЬО: ми прекрасно розуміємо, що розраховувати на футболістів «Карпат», яким є в 18-ть, які будуть приймати участь в матчах Чемпіонату України ми не можемо, але ми ведемо розмову якраз про тих, які нам можуть допомогти у вирішенні цього питання. Нажаль, на сьогоднішній день ми не можемо собі дозволити розвивати молодь, це в подальшому стратегія нашого клубу буде така. На сьогоднішній день ми повинні вирішити головне завдання, бо, я думаю, що всі ми розуміємо, що ФК «Львів» якраз в футбольній структурі області на своєму місці. В нас є команда Другої ліги, Першої і Прем’єр ліги. Якщо ми правильно побудуємо структуру футболу на Львівщині то буде чудово. Це була колись така моя мрія, я думаю, що рано чи пізно всі до цього дійдуть, що ми не є суперником «Карпат». Ми повинні бути тією ланкою, на сьогоднішній день, яка їм дасть можливість, перспективним на їх погляд футболістам, які вже вийшли з 17-ти 18-ти річного віку, але ще не дійшли до команди першої, підготувати себе до ФК «Карпат». Ми прекрасно пам’ятаємо приклад Семочко.

– Як і де плануєте провести тренувальні збори?

Володимир ЖУРАВЧАК: ну, Ви знаєте, ми тільки сьогодні з Ярославом Антоновичем все уточнювали. Я знаю, що вже 6-го чи 7-го числа ми розпочнемо збір у Винниках, якраз там 10-ти денний цикл пройде і завтра ми ще переглянемо людей, тому чесно я Вам скажу, ми ще не дивилися ту кількість людей яка є в команді та на яку можна розраховувати, тому все в процесі роботи. Звичайно, ми маємо кістяк але просто ті люди які під’їздять ще в команду, то ми не можемо зараз озвучити їхні імена з тих причин, що ми ще до кінця не визначилися чи будемо брати їх чи не будемо. Думаю, що десь через два-три дні, ми зможемо дійсно відповісти чітко хто буде на зборах.

– А далі як відбуватимуться збори?

Володимир ЖУРАВЧАК: ну, ми плануємо перший збір у Винниках, пізніше просто треба буде розглядати, я думаю, можливий варіант в Закарпатті, а третій збір хочемо провести на півдні.

– На півдні України чи закордоном?

Володимир ЖУРАВЧАК:  ні-ні на півдні України (сміється,- авт.), плануємо, що в Криму.

Ярослав ГРИСЬО: ми в такому стані, що повинні реально оцінювати наші можливості і виходити з цих реалій. Безумовно, що краще в Туреччині, а ще краще – в Еміратах, але, нажаль, ми сьогодні цього дозволити не можемо, тим паче, що ми будемо переглядати досить багато футболістів, які мають бажання в нас виступати за клуб і так далі. Але ми повинні виходити з того наскільки вони нам допоможуть у цій ситуації і саме головне, ми спочатку, поки не будемо мати конкретної відповіді від від ФК «Карпати» і від «Скали», ми не можемо говорити сьогодні про приїжджих гравців, щоб не вийшло так що до нас приїхало 10 воротарів, але жодного нападника, тому ми будемо виходити з цієї ситуації, маючи вже конкретних гравців на конкретні позиції та будемо переглядати, бо змісту переглядати сьогодні, як Роман Лаба літом переглянув 70 чоловік, і те що мав те і взяв, а в нас ще менше часу, тимпаче, що завдання зовсім інші. Вони на початку Чемпіонату могли собі дозволити,  як кажуть, грати, а сьогодні в нас, нажаль, дуже мало часу на те, щоб ми переглянули всіх, а ще менше можливості зробити помилку, тому що кожна помилка сьогодні – це на грані вже провалу і тому ми б хотіли провести два збори. Краще збори проводити на місці бо найближче їхати в Закарпаття, але там зараз не має спаринг партнерів, а в зв’язку з тим, що команда буде зібрана нова, нам треба ігрова практика і ми зробимо все для того аби на останній збір поїхати в Крим, бо там є з ким грати, і практикуватися, і скоріше всього ми будемо так планувати, щоби вони з цього збору відразу поїхали на першу гру в Кіровоград.

– Щодо допомоги від «Карпат» – вона буде обмежуватись тільки футболістами?

Ярослав ГРИСЬО: на сьогоднішній день діалог у нас іде виключно по футболістам.

– Якщо дозволите, чи розрахувався вже «Львів» з внеском для участі в Чемпіонаті. Пан Бальчос сказав, що є певна ситуація і друге питання, чи є шанс заграти у весняній частині лідерів осінньої частини – Грицая, Жука, Мостового, які зараз в десь в орендах і так далі.

Ярослав ГРИСЬО: дякую, перше, так, ми не заплатили внесок за участь в Першості України. Вір розбитий на 5 етапів. Ми перші, наскільки я бачу по цьому, як озвучено нам зараз на Раді, є найбільшим боржником серед команд Першої та Другої ліг. Безумовно, мова не стоїть про те, що якщо ми не почнемо погашати ці борги нас не допустять. Ми, звісно, будемо погашати і в міру того, наскільки зможемо, все погасимо відразу. Це перше, а друге, по питанню тих, які в нас приймали участь, футболістів, я хочу сказати, що Володимир Олексович підтвердить, що Мостовий у нас тренується і все робить для того, аби бути готовим до другої частини Чемпіонату. Всі інші, починаючи від Грицая, не будуть залучатися до нас, поки я буду керувати Федерацією Футболу Львівщини.

– Чому?

Ярослав ГРИСЬО: мені категорично не сподобалось їхнє відношення до долі клубу, команди і міста. Для них, у першу чергу, це гроші, причому любими шляхами, я думаю що прийде час, коли, я думаю, трошки розповім.

– Ви натякаєте на договірні матчі?

Ярослав ГРИСЬО: я ні на що не натякаю. Я натякаю на їхнє відношення. Якщо люди приходять на матч зовсім в іншому стані, аніж були – це треба вести розслідування чому так сталося. В зв’язку з тим, що я не був причетним до їхнього призиву у ФК «Львів», я не хотів розбиратися в їхній ситуації. Я був практично на всіх матчах, відколи взяв на себе ці обов’язки, і побачив, що з тими гравцями ми не можемо нічого зіграти, і, як наслідок, життя показало. Тимпаче, що 20-ти 21-річні футболісти, по великому рахунку – морально зіпсуті. Я спілкувався з ними, я бачив  їхні погляди на життя, на футбол і так далі. Коли ми перший раз зустрілися, і коли вони вже місяць не грали, по суті, і мали можливість три місяці практики для того, щоби себе потім реалізувати в інших командах, заробити кошти і так далі…Ви знаєте прекрасно, що ми їх всіх – весь основний склад – відпустили вільними, тому що дехто мав претензії по оплатах. Так, ми за грудень не заплатили повністю, тому що ми їм дали вільних агентів, бо коли ми запитали футболістів, чи за них хтось може заплатити по регламенту кошти… ні один клуб за них ці кошти не заплатить, а раз так, то в принципі, ми могли би розраховувати на те, що  дехто там на переглядах, що ми могли би за них отримати якісь компенсації. Я ще раз скажу, мені настільки було не приємно бачити їхнє відношення до клубу, до міста, що я без якихось застережень їх відпустив і постараюся щоби вони тут не були.

– Попередній власник Юрій Кіндзерський теж намагався шукати дірки, багато чого комусь не дарував…ви йдете тією ж дорогою.

Ярослав ГРИСЬО: а чим я йду тією самою дорогою поясніть мені.

– Щодо футболістів.

Ярослав ГРИСЬО: вони до кінця грали, вони получали зарплату, вони мали харчування, ігрову практику і у відшкодування того, що ми не беремо за них компенсацію, вони дістали вільних агентів. Я побажав успіхів у їхній футбольній діяльності. Якщо сьогодні Грицай каже в інтерв’ю, що з ним не порядно поступили, то ви мені поясніть: три місяці люди грали футбол і получали зарплату – чим погано ми поступили? А якби ми в кінці заплатили, вони б не пішли нікуди, ні в який клуб, поки б цей клуб не заплатив нам компенсацію, що ж ми зробили поганого? За них, за кожного, мінімум треба б було заплатити 50 тис грн.

– Пан Кіндзерський безкоштовно за 1 грн теж відпускав футболістів.

Ярослав ГРИСЬО: я повторюю, ще раз, ми відпустили в розрахунок того, що ми не беремо з них компенсації і ні один з них при розмові не сказав, що ми поступили не правильно, навіть деякі футболісти подякували, але чомусь хтось підказав Грицаю сказати так. Я розумію, що когось ще дуже бісить, що цей клуб все ще існує. Я розумію, що комусь боляче, бо думав що клуб вмре. Деякі керівники з якими я працював у клубі за три метри від мене повертаються спиною…я розумію, що вони б тішилися якби клубу б не існувало сьогодні…ну, на щастя футболу, клуб існує.

– Я не зустрічався з такою людиною.

Ярослав ГРИСЬО: Ви просто не задавались такою ціллю або не дивилися людям в очі й не бачили як вони відповідають. Нажаль, маючи таку можливість, я, після того як заспокоївся відносно тих гравців яких ми відпустили,  мав можливість аналізувати… думаю прийде час і ті люди, які так сильно билися в груди за ФК «Львів» ще розкажуть, як вони билися – чи це було насправді й вони переживали, чи лише робили вигляд. А я сьогодні не хочу робити вигляд,  я сьогодні все роблю для того, аби цей клуб існував, щоби люди працювали, а ми тішилися, що «Львів» є одною з дуже вагомих ланок львівського футболу.

– У команді залишилось 10-12 гравців, а зараз згадали тільки про Мостового…

Ярослав ГРИСЬО: ну запитання було по Мостовому й Грицаю, тому я й по них відповів.

– А щодо інших, як от Заставний?

Ярослав ГРИСЬО: Заставний поїхав на перегляд, інші молоді, які на нашу думку: тренерського складу Романа Марича й мене… в принципі, ми до них претензій не маємо, їх клас є такий який є і, безумовно, ми не можемо сьогодні змагатися з командами Першої ліги, які укомплектовані дуже добре та й економічно. Й ті 10-12 гравців, які є в нас, є з попереднього складу, готуються, тренуються, ну, знову ж таки, побачимо наскільки хто з них залишиться, це вже питання до Володимира Олексовича і тренерського штабу. Все буде залежати від того на скільки вони прогресують і можуть вкласти й дати результат в тому, що ми плануємо, тому що просто так тренувати – то можна, на область, на місто, сьогодні завдання трішки інше і це буде залежати від них, якщо вони будуть підходити, я думаю, що ніхто не буде проти.

Володимир ЖУРАВЧАК:  зараз турнір Юста буде, багато ігор де можна буде щось визначити. Просто зараз казати… так, в нас є хороші перспективні гравці, але все буде видно в іграх. Зараз, я думаю, перший же турнір Юста дасть нам змогу передивитися гравців. Дуже багато буде ігор двосторонніх, зараз просто єдина ситуація, що погодні умови не дозволяють, а так ми б швидко, десь протягом тижня, переглянули гравців і могли би більш детально визначитися. В залі на СКА, де ми зараз тренуємося, немає можливості переглянути, бо це є зовсім другий футбол. Там можна побачити певну степінь потужної оснащеності, а функціональні можливості оцінити не можливо, тому якраз ми зараз і чекаємо перших зборів – поїдемо у Винники. Повірте мені, що жоден тренер, президент, будь-хто ніколи не відпустить хорошого гравця. Тим більше у нас зараз стоїть серйозне питання, ми мало будемо говорити, ми будемо багато працювати й можливо десь і Вас здивують ще набрані гравці, які раніше грали, але ще не дограли своє у футболі. Повірте, можливо і вік не той буде, і за 30 буде, але вони служитимуть львівському футболу, бо вони – віддані. Так само як розмова може йти про Колю Лапка, що вже смішно два рази ФК «Львів» продавав, трансфери були, то він вже третій раз приходить у наш клуб «Львів». Це просто людина, на яку можна опертися і розуміти треба тільки одне, що людина буде працювати тільки на благо, і я працював в ФК  «Львів», і для мене це є дорогий клуб, хоча, можливо, трішки керівництво помінялося, але ті люди з якими я працював, тільки можу сказати хороші слова, дуже хороші слова, бо Діденко, Заремба,- початок був якраз «Львова», і я скажу, що там не погані були гравці – вихідці, які завоювали багато в футболі. Я думаю, що рейтинг Львова теж підняли на досить серйозну планку. Пригадуємо і Марущак в той час, так хлопця кар’єра, можна так сказати, не до кінця вийшла на той рівень, на що ми надіялися, але він був футболістом київського «Динамо» і на той час «Аякс» хотів його бачити. Семочко, Гарас, Лапко,- тому дуже багато хороших вихідців, якщо порівнювати ту систему – «Карпати», ФК «Львів», то є хороша ланка для виходу наверх – до «Карпат»  і якщо «Карпати» не будуть мати можливість десь щоб себе реалізували в основному складі то нехай, якщо буде хороша співпраця, то нехай пограють, і я думаю, що Володі Шарану буде приємно подивитися тут у Львові на своїх гравців, як вони викладаються, чим просто кудись віддавати в оренду. 

– А що з Фуртою, він є в обоймі на перспективу?

Ярослав ГРИСЬО: так він є в тій обоймі і ми будемо на нього розраховувати, проте інше питання – кожен шукає, думаючи що він вже чогось досяг, кращі умови. Безумовно, якщо він погодиться на наші умови і захоче підтримати, ми будемо тільки за. Всі повинні розуміти, що в нас кожна гра як кубкова. В нас не буде прохідної гри,  залишилось 14 турів, ми 7 очок відстаємо від передостаннього місця і тому ми будемо навіть, якщо будуть хороші футболісти, але вони будуть без бійцівських якостей… бо є більш технічно оснащені гравці, які не здатні чорнову роботу проводити на футбол полі, тому ми все зважуватимемо. Якщо тренерський склад вирішить, що вони дійсно нам допоможуть, ми будемо залучати, ще раз кажу, ми не маємо право на помилку.

Володимир ЖУРАВЧАК:  нажаль, зараз така ситуація, що роздувати штат, якщо так можна сказати, по браку фінансів не можна. Хотілось би, аби було 25-30 чоловік, але це не можливо зараз, якщо Ви всі прекрасно самі розумієте, для того, аби постаратися виконати завдання, треба опиратися на досвідчених гравців. Я не маю на увазі досвідчених по віку, а щоб ти чітко уявляв його гравцем основного складу. То не обов’язково на сьогоднішню гру, але щоб він міг замінити в будь-яку ситуацію під час гри й посилити гру. От просто ми б хотіли якраз підібрати 20-22 гравця, які би тим критеріям підходили. По-перше ті 11-ть, які будуть виходити на гру аби старатися вирішити головне питання – в кожній битві брати три очки, але ми знаємо, що це не можливо тому, що так календар складений, що не тільки ми будемо грати з аутсайдерами – Вінницею, Бурштином в кінці й будемо їхати в Ужгород, Севастополь. То буде дуже важко, але то не тільки говоріння, що от так говориться, а там як буде, а ні одного очка не наберуть. Повірте, що звичайно, ми будемо набирати очки, чи нам вистачить того всього, щоб дійсно закінчилося так як ми хочемо, як ми думаємо…ну, Бог покаже звичайно, як воно буде, але всі стараються. Не тільки просто буде поставлено завдання перед гравцями, а в першу чергу наш колектив тренерський щоб повірив в те й доносив до гравців.

Ярослав ГРИСЬО: ми всі усвідомлюємо, що це є спорт й іноді, навіть, і хороші ігри є але безочкові, тому, в першу чергу, колектив тренерський і клубу, мені приємно, що з розумінням віднеслися за яку справу всі взялися, це є дуже важливо, бо якщо хтось один не повірить в те, що ми можемо зробити, то безумовно нема змісту старатися.

– Який повинен бути річний бюджет, яку частину ви вже закрили?

Ярослав ГРИСЬО: Ви розумієте, що сьогодні сказати, яку частину ми закрили… футбольний механізм, футбольний клуб – це така організація, що скільки ти б не мав грошей, це так як і в людини, скільки б ми не мали, нам постійно буде не хватати, бо завжди будуть інші завдання, цілі і так далі. Можна вижити за гривню, а можна не вижити за три. Сьогодні я не можу так сказати, бо від бюджету клубу залежить якого гравця ми запросимо, тому що є гравці які будуть за малу оплату грати, а є гравці які за малу не будуть. Тому ми сьогодні й говоримо, що ситуація в тому, що ми не можемо, не маємо можливості взяти футболістів, які є в кращих командах Першої та Прем’єр лігах, а раз так, то ми не маємо як заплатити такі зарплати, які вони хочуть. Тому ми акцентуємо на тому, що хочемо зібрати всіх тих футболістів які є свої, які будуть переживати за місто, які будуть переживати, що їх родини дивляться, не будуть переживати про те, що вони завтра будуть в іншому клубі, а думатимуть про вирішення завдання. Аби літом можна було думати про подальший розвиток, Ви прекрасно розумієте, що від долі, від іміджу цього, як ми будемо зараз грати залежить і процес залучення інвесторів, спонсорів і так далі – він є безперервний і чим більше ми таких залучимо, тим краще. От не має зараз олігархів на західній Україні, які, чи один, чи б двоє змогли б отримувати футбольну команду – не має.  Я переконався у цьому за чотири місяці свого діалогу зі всіма тими, які більш-менш здатні сьогодні фінансово утримати клуб. Тому говорити про якусь частину… я можу тільки впевнено сказати, що ми другу частину дограємо до кінця, але дограти просто, чи вирішити завдання… тому ми будемо шукати, продовжувати свої діалоги і, я думаю, що приклад того ж самого Куликова доказує, що є 12 – 13 людей які утримують цей клуб і бачите що за 2-3 роки вони вийшли в чемпіони області. Така сама ситуація як на мене в ФК «Львів» – чим більше людей зрозуміють, що тут правильно побудована система й структура, тим більше людей захоче долучитися до існування клубу. Тому ми сьогодні розглядаємо любі пропозиції. Я ще попередній раз Вам казав, що я навіть звертався до партій які хочуть ввійти у Верховну Раду, хоча я категоричний противник спілкування з партіями, бо Ви знаєте чим це потім може відбитися, у мене є тільки одна партія – партія футболу яка мене цікавить, тому всі партії які захочуть допомогти – ми будемо раді. От прийшовши, Колінна з певним баченням в Україну, не може дещо зрозуміти, бо наша країна це трошки інша соціально й інші аспекти, аніж в Європі. Я розумію, що йому простіше сказати, ми можемо взяти водія, когось ще і з нього зробити суддю, аби зріст був тільки 190 см.,  але Ви мені скажіть який клуб в нас витримає цього суддю – ось в чому суть – там зовсім інший менталітет, інший підхід. Так само і ми. Ми не можемо відокремлювати економіку, політику та інші соціальні явища окремо, а футбол чи клуб окремо, ми повинні все це поєднати чим краще нам це вдасться, тим буде краще для клубу.

– Скільки меценатів підтримують «Львів»?

Ярослав ГРИСЬО: чотири.

– Чи вони можуть чітко визначитись з власником?

Ярослав ГРИСЬО: а вони визначились, що вони, вкладаючи кошти, визначать всю політику – тренерський склад, гравців і т.д. Це є дуже важливо, а Ви прекрасно повинні розуміти, що так само я і з ними говорив – гарантій в тому, що ми залишимось не має ніхто сьогодні з нас. Ми віримо, що ми залишимось, але дати гарантій не можемо і від цього буде багато залежати й далі, бо є різниця – вкладати гроші в команду Першої ліги і Другої. Ми не можемо сьогодні це відокремити, тому сьогодні чітко розуміємо, що ця команда, яка взялася для того аби вирішити ці завдання, є, в першу чергу, на ці чотири місяці, а вже від цього буде залежати все інше. Бо Ви прекрасно розумієте, якщо вдасться вирішити це завдання, значить вони дуже добрі фахівці організатори і т.д., і вони мають, і моральну, і професійну можливість продовжувати свою професіональну діяльність.

– Володимире Олексовичу, чим ви займались після «Волині»?

Володимир ЖУРАВЧАК:  я не займався ніякою спортивною діяльністю, була перерва, а в «Волині» я був старшим тренером.

– Які функції у ваших помічників?

Володимир ЖУРАВЧАК:  Ви знаєте, ми ще не зустрічалися, бо до цієї прес конференції ми просто так обдзвонювалися по телефону і нам ще буде про що поговорити коли ми зустрінемося всі разом. Ще розподілу не було, я просто хочу сказати одне, що от тренерський склад, він не буде відповідати за все, бо за все – це практично за ніщо, але в тому плані, що кожен може, і поїхати на перегляд, і поїхати подивитися гравця – тобто не має проблем, що хтось поїде, а хтось ні. Я думаю, що всі помічники, всі кваліфіковані – Роман Марич знає всю складову в клубі: і дитячий футбол, яким він займався якраз з тими які на даний момент є в нашому колективі, ну, Юру Беньо Ви знаєте, Андрія Чіха – також знаєте.

– Чи залучатимете дітей – ваших випускників?

Володимир ЖУРАВЧАК:  обов’язково, вони будуть постійно в нас залучені, особливо випускний клас. Ви самі знаєте, коли в 10-му класі гравці, то важко тренуватись з командою основного складу, чисто функціональні можливості не ті, і габарити, і потрібен певний час, а от 11-й – будемо залучати кращих, і не хотілося б просто аби вони кудись йшли в другі клуби, тому хочу, щоб випускники завоювали місця в основі, а ідеальніше, аби була якась команда із випускників, яку б можна було задіяти, наприклад, на область, щоб можна було подивитися, бо самі прекрасно знаєте, рідко коли гравець, який закінчує школу, завойовує місце в основному складі. Розумієте і зараз такий час, що важко буде довірити місце в основі, бо помилка дорого коштуватиме.

Ярослав ГРИСЬО: хочу добавити, що відносно розподілу обов’язків, повірте мені, що я не хотів випереджати події й перше засідання зібралися ми за 2 години до зустрічі з Вами, тому що, ну нажаль ситуація така, що міняється досить часто й не маючи гарантій, я не хотів людей будоражити і, як кажуть, говорити ні про що, тому перше засідання було дві години тому і вже після цього будемо обов’язки розподіляти, як бажатиме головний тренер.

– Домовленості з партнерами до кінця сезону чи й надалі?

Ярослав ГРИСЬО: домовленості є і на подальшу співпрацю, є ще декілька зустрічей з іншими, які думають. Є певна категорія людей не таких багатих і тому їх цікавить щоби тих акціонерів було більше, і тоді вони так само долучаться, тому сьогодні головна ціль не тільки залишитися, бо є різниця, якщо ти стартуєш з Першої ліги на перспективу чи з Другої. Як сказали, футбольна школа дуже добре працює. Мені дуже імпонує робота всіх тренерів, я би хотів щоби ця робота продовжувалася бо коли ми візьмемо команду Марича – практично вся команда розібрана, нажаль, не завжди по нашій причині. Практично вся команда на переглядах в різних клубах України, це ще раз говорить, що робота велася в правильному напрямку як би ми ще зуміли створити матеріально-технічну базу, аби вони могли не дивитися і не думати, що буде завтра, бо погодьтеся, коли тренери, знаючи ситуацію в клубі, не знають як себе планувати на далі, бо кожен має сім’ю, родину,- це не сприяє їхній добрій роботі. Я все зроблю для того, аби особливо школа мала всі можливі нагоди продуктивно працювати бо працюють вони дуже-дуже добре. Коли тільки почули що ситуація в клубі не важна, всі хочуть забрати дітей, вже дехто навіть пішов, прийшли батьки, плачуть, що там краще, ми відпустили, не можна перечити, що б потім батьки не сказали, що ми не дали можливість прогресувати комусь. Ми це розуміємо, але ще раз скажу, школа дуже добре працює, тому один з обов’язків який я взяв на себе – функціонування футбольної школи.

– А якщо не вдасться зберегти місце в Першій лізі, життя ж на цьому не закінчується?

Ярослав ГРИСЬО: життя безумовно не закінчується.

– Віра – ось це головне!

Ярослав ГРИСЬО: ні один з нашої команди не має сумніву, чому, наприклад, збірна, навіть на провальних матчах, у Львові перемагала?

– «Барса» теж відстає в чемпіонаті, але стане чемпіоном…

Ярослав ГРИСЬО: ну, якби ми грали як «Барса»… не даром кажуть, що думки матеріалізуються, так само й це. Мені дуже приємно, що всі, які дали добро на роботу в команді, в клубі, вони вірять в те, що ми те завдання виконаємо! Бог нам поможе, все буде добре!

Інформаційна служба «Львова»

Світлина – Євгенія КРАВСА