Хочеш безкоштовно їздити в громадському транспорті – купи квиток на ЄВРО-2012!

УЄФА відшкодує приймаючим містам затрати на безкоштовне перевезення для власників квитків на матчі Євро-2012, а також акредитованих гостей та представників ЗМІ, персоналу ЧЄ. УЄФА і Місцевий оргкомітет дійшли згоди з євромістами щодо реалізації політики безкоштовного проїзду у громадському транспорті, щоб дати можливість вболівальникам організовано і безперешкодно добиратись до об’єктів турніру. Водночас УЄФА взяв на себе обов’язок субсидіювати цей проект. Про це Інформаційному центру «Україна-2012» повідомили в прес-службі МОК.

Тож для всіх власників квитків на матчі турніру, а також акредитованих ЗМІ та організаторів турніру, проїзд у громадському транспорті буде безкоштовним протягом 36 годин (у ігровий день та наступного дня до півдня) за умови пред’явлення квитка.
       «Фінансовий внесок УЄФА в реалізації політики безкоштовного громадського транспорту ґрунтується на розрахунку вартості – 1 євро за квиток, помножений на кількість матчів у місті та на місткість відповідного стадіону. Крім цих витрат, кожне євромісто отримає додаткову компенсацію УЄФА за проїзд акредитованих гостей, представників ЗМІ та персоналу. Таким чином, міста отримають значну фінансову підтримку завдяки субсидії УЄФА. Це сприятиме подальшому розвитку транспортної інфраструктури у цих містах», – зауважив керівник місцевого оргкомітету Маркіян Лубківський. 
        Комбінований квиток вводиться для оптимізації транспортних потоків у містах під час масових заходів, для зручності гостей і мешканців Києва, Харкова, Львова та Донецька. Водії з інших міст зможуть користуватися перехоплювальними стоянками на околицях міста, до яких вестимуть спеціальні тимчасові вказівників. Перевагою запровадження  комбінованих квитків є зменшення заторів на дорогах у ігрові дні, спрощена процедура користування громадським транспортом та підвищена безпека і контрольоване управління критичними потоками вболівальників на стадіонах. Не менш важливим плюсом цього проекту УЄФА вважає екологічний ефект – мінімізацію шкідливого впливу транспорту на навколишнє середовище, що є одним з болючих питань для організаторів усіх  масштабних спортивних заходів (Олімпійські ігри, чемпіонат світу та чемпіонат Європи з футболу). 
         Тож, комбінований квиток, який забезпечує зручну логістику пересування для вболівальників та представників ЗМІ, є також важливим внеском УЄФА у програму  відповідальності за стан навколишнього середовища. 
      Систему комбінованих квитків було вперше впроваджено під час чемпіонату світу з футболу 2006 року у Німеччині.  Нововведення спонукало понад 75% вболівальників користуватися громадським транспортом. Завдяки такій ініціативі під час Євро-2008 у Австрії та Швейцарії, коли приймаючі міста також отримали субсидії від УЄФА, за період протягом турніру громадським транспортом скористалося 4,4 млн пасажирів.

 Інформаційний центр «Україна-2012»