Жіночий футбол повинен розвиватись!

Розвиток жіночого клубного футболу стане центральною темою семінару, який наступного тижня пройде в Будинку європейського футболу в Ньоні.

Захід організований у рамках Програми УЄФА з обміну знаннями й інформацією (KISS) і є наступним кроком після листопадового дебютного семінару, на якому вивчалось, як стимулювати активний розвиток жіночих національних чемпіонатів у Європі.

УЄФА виділяє значні кошти на реалізацію програми з розвитку жіночого футболу (WFDP), яка була запущена в 2011 році після схвалення Виконавчим комітетом УЄФА. Ця концепція передбачає довгострокове фінансування з коштів програми допомоги HatTrick, яка суттєво сприяє розвитку футбольної інфраструктури й надає іншу підтримку всім 53 національним асоціаціям УЄФА.
Мета лютневого семінару – визначити методи підвищення стандарту якості в жіночих клубах. На листопадовій зустрічі були розроблені мінімальні вимоги для клубів, які повинні бути досягнуті протягом п’яти років. Серед них – можливе запровадження системи ліцензування в більш розвинених асоціаціях. Основним завданням було запропонувати асоціаціям детальний план для розвитку їхніх клубів.
На найближчому семінарі будуть розглянуті важливі елементи, які можуть сприяти розвитку клубного футболу – принципи управління, спортивна сторона питання (на вищому рівні й серед дівчат), фінанси, маркетинг і матеріальна база. З тематичними презентаціями виступлять представники асоціацій, клубів, а також делегати ФІФА. Всі вони розкажуть про власний досвід і поділяться своїми ідеями. Все це повинно зробити неоціненний внесок у загальну справу розвитку жіночого футболу й виведення його на якісно новий рівень.

UEFA.com