Іще раз про Respect і Fair Play

Коментуючи підсумок чвертьфінального двобою ЄВРО-2012 із хорватами, головний тренер збірної України Геннадій Лисенчук зазначив, що його підопічні переграли суперника тактично, на жаль, не продемонструвавши гідної реалізації створюваних моментів.

Поступившись господарям фінального турніру футзальної європейської першості в серії пенальті, збірна України, як і на попередньому чемпіонаті континенту, вибула на стадії чвертьфіналу. Наставник синьо-жовтих Геннадій Лисенчук, привітавши суперників із перемогою, зробив акцент на деяких моментах, котрі не мають жодного відношення до спортивної боротьби та йдуть у розріз із закликами УЄФА до Чесної Гри та Поваги.

Зокрема, український фахівець звернув увагу на те, що гравці, тренери та обслуговуючий персонал хорватської збірної, ігноруючи передматчеву церемонію УЄФА, демонстративно відмовилися потискати руки українцям, а отримавши від них атрибутику з національними символами, жбурляли її в напрямку трибун або ж узагалі викидали в сміття.

«Цим вони висловили неповагу не тільки до України та до УЄФА, а й до тих глядачів, що заповнили трибуни сплітської арени», − сказав Геннадій Лисенчук, котрий працює у футзалі понад 20 років. Він, до речі, є членом профільного Комітету Європейського футбольного союзу й збирається апелювати з приводу цих ганебних подій на відповідному рівні в УЄФА.

Напередодні чвертьфіналу футзального ЄВРО-2012 хорватська преса активно цитувала головного тренера своєї збірної Мато Станковича, котрий відкрито звинувачував українців у тому, що вони зіграли договірний матч із Азербайджаном у рамках кваліфікаційного турніру чемпіонату світу в грудні минулого року. Цю ж тему підтримали на прес-конференції в «Спаладіум Арені» місцеві журналісти.

«Мені здається, моєму хорватському колезі дуже зручно пояснити невдачу своєї команди у світовій кваліфікації якоюсь змовою, − сказав тренер збірної України. − Сенсаційно обігравши азербайджанців, на тлі тотальної переваги суперника, збірна Хорватії за всіма статтями програла в Баку нам. Господарі ж у зустрічі з Україною, що вже наполовину вирішила турнірне завдання, були дійсно сильнішими, тим більше, що їм треба було реабілітуватися перед власною публікою. Наскільки важливий зв’язок команди й трибун, самі хорвати, напевно, відчувають зараз, під час домашнього ЄВРО. Звинувачуючи ж нас, вони посилаються на різні джерела, радять охочим знайти підтвердження в Інтернеті чи десь іще. Я б, у свою чергу, порадив їм із своїми аргументами звернутися до судових органів. УЄФА якраз оголосив рішучу війну договірним матчам, тож такий матеріал, якщо він є, буде справді безцінним. Якщо ж доказів немає − за свої слова треба відповідати. Щонайменше треба попросити вибачення, не тільки в України, а й в Азербайджану. Щонайбільше − відповісти за наклеп…»

Аналізуючи причини поразки своїх підопічних, пан Лисенчук згадав порушення правил проти Валерія Легчанова вже на початку матчу, коли після удару ліктем в обличчя капітан українців, ключовий гравець першої четвірки, змушений був отримувати медичну допомогу протягом значного часу. «На мій погляд, арбітри втратили контроль над грою», − сказав український наставник. На підтвердження цих його слів можна також згадати фол Тихомира Новака на Максимі Павленку − замість резонної червоної картки, якою має оцінюватися фол останньої надії, рефері пред’явив порушнику жовту.

Утім, за словами Геннадія Лисенчука, ця гра й виступ збірної України на ЄВРО-2012 загалом стануть корисним досвідом, особливо − напередодні матчів плей-офф чемпіонату світу, котрі відбудуться навесні. «Незважаючи на поразку, нам сподобалися дії команди в зустрічі з хорватами, − сказав він. − За такої шаленої підтримки трибун не дуже просто зосередитися. Проте нам удалося не тільки оговтатися від пропущеного гола, а й узяти гру під повний контроль. Ми переграли суперника повністю. Статистика ударів по воротах досить красномовна − 12 проти чотирьох у площину, 19 проти семи загалом, 11 кутових у нашому виконанні проти чотирьох у суперника.  Єдине, чого не вдалося, це − забити. Хоча моменти ми створювали й мали їх реалізовувати».

Юрій КОРЗАЧЕНКО, ФФУ