Нація пише гімн!

Українці запропонували більше 2 тисяч варіантів тексту та музики для неофіційного гімну Євро-2012 за перший місяця проекту «Єврохіт». Про хід та успіхи конкурсу Інформаційному центру «Україна-2012» розповіла куратор проекту Оксана Шавель.

«Заявку номер 2012 на конкурс «Єврохіт» ми отримали у неділю, 15 січня. В середньому в день українці надсилають близько 100 творів, з них на сайт – eurohit.com.ua – потрапляє більше третини. 80% робіт на сайті – це тексти, решта – музичні файли», – сказала вона.

Як пояснила Оксана Шавель, на сайті проекту публікуються лише ті роботи, які відправлені відповідно до правил конкурсу. «Найчастіше роботи не потрапляють на сайт тому, що були відправлені у невідповідному вигляді. За правилами текст має бути записаний у doc, а аудіо – в mp3 форматі, тривалістю не більше 5 хвилин. Виключаємо також повтори, адаптації, роботи, що порушують Закон про авторське право чи містять нецензурну лексику», – пояснила вона.

За авторство неофіційного гімну футбольного чемпіонату Євро-2012 борються як дорослі, так і малі українці з усіх куточків країни.  

«У конкурсі бере участь вся Україна у віці від 9 до 87 років. Це і професійні письменники, і прості фанати, і музиканти. Наймолодший автор – дев’ятирічний Олексин Максим. Він надіслав нам вже чотири тексти, які можна побачити на сайті. Є також автори рекордсмени, які надіслали до 10 варіантів єврохіта», – розповіла куратор проекту.

На конкурс надходять як музика й тексти окремо, так і повноцінні пісні. Деякі автори начитують свої творіння на диктофон, або наспівують без музичного супроводу, а також надсилають роботи, створені у співавторстві.

Нагадаємо, акція «Єврохіт – пісня для країни, гордість для історії» започаткована радіостанцією «Хіт ФМ» та музичним телеканалом М1 за підтримки Благодійного фонду «Фонд Бориса Колеснікова». На конкурс приймаються музика і тексти українською, польською, англійською та російською мовами. Відбір пісень триватиме до 15 лютого 2012 року. Єврохіт визначить авторитетне журі, склад якого оголосять 18 січня 2012 року.

Автори гімну отримають грошову премію від Фонду Бориса Колеснікова – $25 тис. за слова та $25 тис. за музику, а на виробництво відеокліпу виділять $100 тис. Презентувати єврохіт планують на початку квітня 2012 року. Пісня отримає 300 ротацій в ефірі М1, 300 ротацій в ефірі М2 та 300 ротацій на «Хіт ФМ»!

Інформаційний центр УКРАЇНА 2012