Останні настанови арбітрам

Суддівські курси УЄФА в Антальї завершилися серією важливих порад провідним арбітрам Європи, які незабаром працюватимуть на матчах підвищеного ступеня важливості.

Європейський футбольний союз нагадав провідним арбітрам континенту основні принципи роботи напередодні матчів плей-офф у Лізі чемпіонів УЄФА та Лізі Європи УЄФА.

Після закінчення суддівських курсів УЄФА в Антальї всіх рефері попросили захищати гравців, дбати про позитивний імідж футболу, гідно поводитися в ролі послів УЄФА, і повідомляти Європейський футбольний союз про будь-які спроби проведення договірних матчів – якщо арбітр був свідком подібного або до нього зверталися з цього приводу.

Крім того, офіцер УЄФА у справах суддівства Хью Даллас нагадав присутнім про рекомендації, які арбітри отримали від УЄФА перед початком сезону. Рефері повинні суворо карати гравців, коли ті оточують їх і висловлюють бурхливе невдоволення тим чи іншим рішенням, а також не давати спуску тим, хто грубо порушує правила.

“Дуже важливо захищати футболістів, адже на полі вони повинні відчувати себе в безпеці, – підкреслив Даллас. – На газоні ви немов виконуєте роль поліцейського – ви повинні стежити, щоб матч проходив у відповідності з правилами гри. Намагайтеся запобігати інцидентам і не чекайте, поки станеться щось серйозне. Завжди можна зіграти на випередження”.

Пролунав також заклик впливати на гравців, які дуже сміливо йдуть на фізичний контакт, намагаючись завдати суперникові неприємностей. “Не закривайте на це очі, попереджайте футболістів, – сказав Даллас. – Дайте їм зрозуміти, що ви прекрасно бачите суть того, що відбувається”. Така ж пильність потрібна і щодо симулянтів. “Якщо гравець викритий у симуляції, він повинен бути покараний, на якій би ділянці поля це не відбулося”, – заявив колишній арбітр.

На курсах також було приділено багато уваги такій темі як важливість належної підготовки суддів і планування своїх дій у матчі, особливо, з точки зору тактики. Правильно зайнята позиція і вміння опинятися в потрібний час в потрібному місці також допоможуть приймати більш правильні й ефективні рішення.

Крім того, судді, що представляють УЄФА, своєю поведінкою повинні відповідати статусу в будь-який момент: під час поїздки до місця призначення, а також до і після матчів. “Ви представляєте УЄФА, свою федерацію, а також себе і власну сім’ю. Будьте професіоналами не лише на полі, а й поза ним. Ви ніколи не будете знати, хто сидить позаду вас у літаку. Ви ж легко впізнавані, тож будьте уважні, переміщаючись аеропортом, якщо на вас уніформа вашої асоціації”, – додав Даллас.

Даллас також розповів про небезпеку, яку несуть у собі соціальні мережі: “Будь-яка фраза може бути вирвана з контексту. Зараз ви – арбітри міжнародного класу – працюєте на найвищому рівні у своїх країнах. Будь ласка, не втрачайте пильності”.
УЄФА і асоціації, що є його членами, борються з шахрайством при грі на тоталізаторі та договірними матчами. “Якщо у вас виникають підозри, просимо вас негайно звертатися в УЄФА, – продовжив шотландець. – Судді можуть ставати мішенню, тому намагайтеся не бути вразливими”.

У розмові з UEFA.com Даллас також розповів про завдання зимових курсів, що підійшли до завершення. “Ми проводимо двоє різних курсів – одні для елітний суддів, другі – для арбітрів міжнародної категорії, що вступають у сім’ю УЄФА, – розповів він. – Ми намагаємося нагадати рефері про ту послідовність у прийнятті рішень, яку від них чекають клуби, тренери і футболісти. Також добре показати новим суддям, які вимоги до них будуть пред’являтися. Футболу найвищого рівня необхідні судді топ-класу, і наступне покоління найкращих суддів були тут, на наших курсах”.

“Думаю, такі курси означають, що ми можемо вчитися один в одного, – додав Даллас. – Молоді рефері мають можливість переймати досвід у досвідчених колег, які діляться порадами і показують їм шлях, яким рухатися”.

UEFA