Уряд Польщі прогнозує катаклізми під час Євро-2012

В Польщі вважають високою ймовірність виникнення різноманітних природних, техногенних та інших катастроф під час Євро-2012. Про це йдеться в аналізі експертів урядового центру безпеки Польщі, повідомляє Укрінформ із посиланням на видання Dziennik Gazeta Prawna. Так найбільш можливими під час турніру експерти називають автокатастрофи (близько 70% імовірності), пожежі і повені (65%) та авіакатастрофи (понад 60%). Цілком реальними фахівці вважають також загрозу хімічного, біологічного та радіаційного зараження, а також приведення в дію вибухових пристроїв.

«Оцінка в понад 60% означає, практично, впевненість у тому, що така ситуація може трапитися. Водночас перелік кризових ситуацій є досить довгим», – пояснив у коментарі виданню один з експертів урядового центру безпеки.

Кризовим реагуванням і рятувальними операціями у Польщі займатимуться три різні штаби, що, на думку незалежних фахівців, може спричинити хаос. Головний штаб з безпеки діятиме в Олімпійському центрі в Варшаві, де працюватимуть міністри й експерти різних служб. Крім того, свої центри реагування матимуть поліція і пожежна служба. Очолюватиме всю структуру міністр спорту та туризму Йоанна Муха.

Серед можливих викликів називається також порушення громадського спокою внаслідок дій вболівальників. Високою є їх імовірність у Варшаві і Кракові, оскільки там під час турніру проживатимуть по три національні збірні – Росії, Польщі та Греції (Сероцьк, 40 кілометрів від Варшави) в польській столиці та Англії, Італії й Голландії у Кракові.

Водночас, констатує видання, у варшавській поліції досвідчені управлінські кадри масово йдуть на пенсію. У поліції через це побоюються, що під час Євро-2012 діями молодих стражів порядку керуватимуть недостатньо досвідчені керівники.

 Інформаційний центр «Україна-2012»