Попереду – чергові зміни у футболі

Щорічне засідання Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB) – єдиного в світі уповноваженого на зміни в правилах гри у футбол органу – на початку березня розгляне і затвердить декілька нововведень, які, згідно регламенту організації, можуть застосовуватися вже з 1 липня цього року.
Революційною на даний момент виглядає поправка з визначенням положення «поза грою». Передбачається, що в майбутньому, аби уникнути пересудів у випадках, коли захисник і нападаючий знаходяться на одній лінії, але якоюсь частиною тіла хтось з них знаходиться ближче (далі) від воріт, які атакуються, не зупиняти гру, якщо ці суперники перебувають поруч один з одним.
Важливою зміною має стати й відміна так званого потрійного покарання, коли за порушення в штрафному майданчику призначається 11-метровий, а порушникові пред’являється червона картка з подальшою дискваліфікацією. В майбутньому, за фол – ненавмисна гра рукою або удар повз м’яч, але по ногах суперника – показуватиметься жовта картка.
Заборонять також використовувати фіксуючу щитки липку стрічку не в одному кольорі з гетрами. Також президент ФІФА Йозеф Блаттер презентує розробки провідних фірм для електронного визначення взяття воріт.
Крім того, в майбутньому хочуть дозволити четверту заміну. Поки, щоправда, не в основний час, а в додатковий. Як повідомляє АР, зміни в правилах дозволять підвищити видовищність футболу.
Нововведення спочатку протестують у змаганнях молодіжних команд, а широке використання отримають, якщо не буде спеціального рішення по Євро-2012, на чемпіонаті світу в Бразилії 2014 року.
Засідання IFAB відбудеться 3 березня 2012 року.
Минулого року, нагадаємо, футболістів зобов’язали підбирати тріко під колір трусів і гетр, заборонили використовувати зігріваючі шарфи, а також узаконили для Євро-2012 помічників арбітра, які знаходяться за воротами. Обговорювалося також питання міри покарання за фол останньої надії, але, в підсумку, вирішили перенести його розгляд на майбутнє.

 Інформаційний центр «Україна-2012»