Позитивні результати зустрічі у Ньоні

На своїй першій зустрічі у 2012 році Виконавчий комітет УЄФА схвалив у Ньоні низку принципових рішень і був проінформований про розвиток ситуації із важливих питань.

На своїй першій зустрічі у 2012 році, що пройшла у вівторок у Ньоні, Виконавчий комітет УЄФА схвалив декілька принципових рішень і провів низку плідних дебатів.

Виконавчий комітет під головуванням президента УЄФА Мішеля Платіні був поінформований про істотний прогрес у дискусіях з Європейською асоціацією клубів (ЄАК) за підсумками зустрічі, що відбулася 23 січня. Робота в цьому напрямку буде продовжуватися, щоб укласти Меморандум взаєморозуміння між УЄФА та ЄАК.

УЄФА як керівний орган управління європейським футболом і ЄАК, яка представляє 201 клуб з усіх 53 національних асоціацій, підписали меморандум, що діє із започаткування ЄАК у січні 2008 року. Згідно цієї угоди, УЄФА, зокрема, визнає ЄАК єдиною організацією, що представляє інтереси клубів на європейському рівні. У свою чергу ЄАК визнає УЄФА головною європейською футбольною організацією.

Генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно пояснив, що така система сприяє співпраці між УЄФА та європейськими клубами. “У нас є Стратегічна рада з професіонального футболу [СРПФ], в який входять не тільки клуби [ЄАК], але також ліги [Європейські професіональні футбольні ліги] і профспілка гравців [європейське відділення FIFPro]”, – сказав Інфантіно в інтерв’ю UEFA.com. СРПФ, в якому УЄФА представляють чотири віце-президента, шукає рішення для розвитку співробітництва між різними членами європейської футбольної родини.

“Коли ми говоримо про клуби, – додав він, – звичайно, важливо, щоб за допомогою СРПФ, Комітету УЄФА з клубних змагань та Виконавчого комітету ми приймали правильні рішення. Цей процес повинен бути структурований таким чином, щоб думка клубів мала реальну вагу. Думаю, клуби мали це оцінити”.

Також члени виконкому заслухали доповідь щодо ситуації, що склалася навколо футбольних матчів європейських турнірів за участю команд із Сербії та Хорватії. У лютому 2011 року президент УЄФА Мішель Платіні відвідав обидві держави, зустрівся з їх прем’єр-міністрами і відзначив, як важливо чинити опір насильству у футболі.

Виконком констатував зрушення у кращу сторону в обох випадках і схвалив подальший контроль ситуації з боку адміністрації УЄФА та партнерів ЄС/Ради Європи. “Ми продовжимо співпрацювати з урядами Сербії та Хорватії, – сказав Інфантіно. – Ми впевнені, що в обох країнах будуть прийняті необхідні заходи”.

UEFA.com