Про нас пишуть: «Львів» повернув Олега ГАРАСА

Нещодавно призначений на посаду головного тренера «Львова» Володимир ЖУРАВЧАК в передачі «Євро-2012. Шлях до успіху» заявив про те, що одним із його помічників стане відомий в минулому нападник московського «Локомотиву» Олег ГАРАС. «Олег виявив бажання грати в нашій команді. Він буде виконувати обов’язки граючого тренера», – заявив 54-річний наставник.

У свій час Олега Гараса називали одним із найбільш перспективних нападників України. Його кар’єра швидко розвивалася. В 1992-1996 роках він грав за ФК «Львів», звідкіля перейшов у московський «Локомотив», яким керував теперішній головний тренер київського «Динамо» Юрій Сьомін. Окрім «залізничників», Гарасом активно цікавилися дніпропетровський «Дніпро» й одеський «Чорноморець», проте футболіст вирішив зупинити свій вибір на команді із столиці Росії. Згодом, після переїзду в Москву, 19-ти річний форвард заставив говорити про себе всіх.

З перших матчів Гарас почав тішити вболівальників московської команди забитими голами, причому, як в чемпіонаті Росії, так і в Кубку Кубків, де «Локомотив» зупинила «Бенфіка». В матчах проти португальців Гарас дуже сподобався тренерському штабу «орлів», і вони в кінці 1996-го року зробили пропозицію гравцю перейти в їхній клуб. Але Олег відмовився від переїзду на Піренейський півострів і залишився в Москві. Через багато років футболіст в одному із своїх інтерв’ю назвав відмову від переходу в «Бенфіку» головною помилкою в своєму житті. Він розказував, що тодішній президент «Локомотиву» Філатов і тренер Сьомін порадили йому не спішити й набратися досвіду в матчах за їх команду.

Цього ж року Олег став володарем призу «Надія сезону», який вручали найкращому молодому футболісту чемпіонату Росії. Одним із конкурентів Гараса на перемогу в цій номінації був сам Єгор Тітов(!)

Як часто буває, призупинили кар’єру футболісту травми. Зимою 1997-го року Гарас отримав першу серйозне пошкодження – одночасно «полетіли» хрестовидні звязки й меніск. З цього моменту Олега почали переслідувати невдачі. Вартувало йому відновитися, як відразу ж він знову «ламався». За наступні три роки Гарас переніс п’ять важких операцій…

Після «Локомотиву» Гарас певний час виступав у «Факелі» з Воронежу, після чого повернувся в Україну, де намагався закріпитися в складі львівських «Карпат», але постійні болі в спині не дозволили футболісту продовжити свої виступи на професійному рівні, і в 26 років він прийняв рішення завершити кар’єру.

Відео з матчу «Локомотив» Москва – «Бенфіка» 2-3. Кубок Кубків 1/8 фіналу 1996/97. Олег грає у комбінованій білій формі та за рахунку 1-1, виводить «залізничників» вперед…

UA-Футбол

Переклад на українську – Юрій КАПРАЛЬ, інформаційна служба «Львова»