У добру путь, Кубок шкільного футболу!

Понад 300 тисяч юнаків з 12 тисяч українських шкіл візьмуть участь у Національному Кубку шкільного футболу. Турнір розпочнеться 20 березня й завершиться фіналом на НСК «Олімпійський» орієнтовно в середині травня.

Про це під час презентації змагання розповіли віце-прем’єр – міністр інфраструктури України Борис Колесніков, президент ФФУ Григорій Суркіс та міністр освіти, науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.

Вступне слово президента ФФУ Григорія Суркіса на презентації Національного Кубку шкільного футболу ЄВРО-2012

Шановні друзі та колеги!

Напередодні ми з вами перетнули знаковий рубіж у 100 днів, що залишилися до старту ЄВРО-2012. Очікування феєричного свята − свята спорту, молодості й наснаги − стає все більш відчутним і більш хвилюючим. І не лише тому, що до нас у гості завітають найкращі футбольні збірні Старого Світу, аби визначити нового чемпіона. А ще й тому, що цей турнір, підготовкою якого, без перебільшення, опікувалася вся Україна, має стати точкою відліку нового етапу в історії молодої держави. Етапу, на якому вирішальна роль належатиме прийдешнім поколінням.
Саме заради них ми сьогодні зібралися тут − зробити ще один футбольний подарунок, у вигляді Національного Кубку шкільного футболу ЄВРО-2012.

Прив’язка до європейського турніру не лише надає змаганням високого статусу, але й дозволяє учнівській молоді безпосередньо відчути дух змагання великої спортивної події. Адже, широко популяризуючи улюблену гру, ми, насамперед, пропагуємо здоровий спосіб життя. Ми дбаємо про всебічний, гармонійний розвиток наших дітей та онуків.

Процвітання великого професійного футболу неможливе без міцного фундаменту, що його складають масовий і дитячо-юнацький футбол. Як відомо, Україна має тут багаті традиції. Це і урок футболу в школах, і відроджений «Шкіряний м’яч», і «Кубок тисячі команд», і безліч турнірів регіонального ґатунку. УЄФА високо оцінює зусилля наших сподвижників, організаторів і меценатів, які працюють на цій ниві. Шість зірок, присвоєних Федерації футболу України у рамках «Хартії масового футболу УЄФА» − це європейський знак найвищої якості результатів нашої роботи.

Старт у Кубку шкільного футболу ЄВРО-2012 готові взяти команди понад 12 тисяч навчальних закладів країни − величезна армія юних громадян, об’єднаних ентузіазмом продемонструвати своє вміння та майстерність. Мені особливо приємно усвідомлювати, що саме м’яч виховує у них патріотичні почуття на рівні чутливої дитячої свідомості, стимулює прагнення через спорт реалізувати себе й гідно презентувати Україну для футбольного світу.

Планується, що вирішальний матч турніру пройде на НСК «Олімпійський» − арені майбутнього фіналу ЄВРО-2012. Це ще один престижний  стимул для юних учасників. Так само як і можливість виступити в тих містах і на тих аренах, які влітку прийматимуть найяскравіших зірок європейського та світового футболу.
Я впевнений, що серед тих, хто братиме участь у змаганнях Кубку шкільного футболу ЄВРО-2012 обов’язково знайдуться перспективні гравці, які згодом поповнять лави вітчизняних професійних команд. Але найголовнішим результатом цього всеукраїнського проекту буде реальна можливість для кожного з його учасників поринути у чарівну атмосферу спортивного свята − атмосферу неповторних емоцій, чесного суперництва та дружби. Можливість відчути смак своїх перших перемог і зробити ще один крок до здорового майбутнього у фізично та морально здоровій країні.

У добру путь, Кубок шкільного футболу!

ФФУ