В МА «Львів» відкрито новий термінал

      У Міжнародному аеропорті «Львові» у четвер, 12 квітня, відбулася знаменна подія – відкриття нового аеровокзалу, який зможе обслуговувати понад дві тисячі пасажирів на годину, що повністю відповідає вимогам УЄФА до приймаючих міст Євро-2012. Участь в урочистостях взяли Президент України Віктор Янукович, Віце-прем’єр-міністр – Міністр інфраструктури України Борис Колесніков, шеф УЄФА Мішель Платіні, львівський міський голова Андрій Садовий, футбольні функціонери та посадові особи. «Відкривши новий найсучасніший термінал, ми стали свідками чергової події, свята та перемоги у Львові. Держава інвестувала в розвиток аеропорту 3 млрд гривень, причому 90% з них – за останні два роки», – відзначив у своєму вітальному слові Віктор Янукович. Він додав, що нині перед місцевою владою стоїть важливе завдання – побудувати сучасну інфраструктуру довкола аеропорту. 
       За словами Президента України, відкриття нового аеровокзалу Львівського аеропорту є черговим свідченням оновлення міста та всієї країни. Особливу роль в цьому відіграє такий проект як Євро-2012. Глава держави висловив переконання в тому, що чемпіонат пройде на найвищому рівні. «Україна дякує Мішелю Платіні за довіру права на організацію такого турніру. Впевнений, що футбольне свято відбудеться на високому рівні, адже цього року в Україні запрацюють чотири найсучасніші аеропорти, побудована мережа сучасних автомагістралей. Це доводить, що Україна виконала взяті на себе зобов’язання. Ми завершуємо підготовку до Євро-2012, але в процесі реалізації знаходиться ще чимало проектів, які змінюють Україну», – наголосив Віктор Янукович. 
      В свою чергу президент УЄФА Мішель Платіні відзначив, що Євро-2012 допомагає покращувати приймаючі країни, сприяє позитивним змінам в інфраструктурі та повсякденному житті їх мешканців. 
        Роботи з реконструкції та розширення Міжнародного аеропорту «Львів», найбільшого в Західній України за пасажиропотоком та маршрутною мережею, розпочалися у 2009 році. 9 листопада 2011-го аеропорту присвоєно ім’я короля Данила Галицького. Загальний обсяг робіт включав реконструкцію аеродрому, будівництво нового та реконструкцію існуючого терміналів. Збільшено пропускну спроможність аеропорту до 2000 пасажирів на годину, що відповідає вимогам УЄФА. На період проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року новий аеровокзал обслуговуватиме міжнародні рейси, а старий – внутрішні. 
       Будівництво нового терміналу МА «Львів» почалося у вересні 2009-го, загальна вартість робіт – 1826,15 млн грн. Термінал має шість телетрапів, які здатні одночасно приймати два літаки класу Боїнг 767 і чотири класу Боїнг 737. Передбачено 29 стійок реєстрації пасажирів, 18 стійок паспортного контролю, 9 пунктів проходження на авіаційну безпеку. Термінал відповідає міжнародним архітектурним, будівельним і технічним стандартам IКAO та рекомендаціям міжнародної асоціації повітряної авіації IATA. Майже завершено реконструкцію аеродрому з подовженням до 3,3 км злітно-посадкової смуги та переоблаштуванням перонів. Подовження ЗПС дозволить приймати літаку класу D, а оновлений аеродром – збільшити кількість прильотів-вилітів на годину.

Інформаційний центр «Україна-2012»