Відвідай Львів вже завтра!

Львів – місто, яке обов’язково потрібно відвідати. До такого висновку у 2010 році дійшли читачі всесвітньовідомого туристичного путівника Lonely Planet, адже тут упродовж цілого року відбувається понад сто масових дійств. Завдяки розвинутій інфраструктурі та насиченій цілорічній культурній програмі, Львів має найвищий в Україні туристичний потенціал. Вже у 2007 році спостерігалось збільшення кількості туристів і екскурсантів у м. Львові  порівняно з попередніми роками на 30%, що становило 700 тис. туристів. У 2008 році Львів прийняв 830 тис. гостей, а у 2010-му – близько 900 тис. У 2011 році їх налічувалося вже близько 1 млн. Культурне багатство Львова приваблює туристів не лише з України, а й з-за кордону – Польщі, Німеччини, Австрії, Білорусі, США, Росії, Великобританії, Канади, Італії, Нідерландів. Більшість гостей міста – це молоді люди, віком від 18 до 28 років, яких цікавить, насамперед, дозвілля і відпочинок.
Як наголошує сайт приймаючого міста Львів, однією з найважливіших складових туристичної індустрії, яка визначає її реальний потенціал, є готельне господарство. Згідно з дослідженням готельної сфери Львова, яке проводилось Лозаннською школою готельного бізнесу, наповненість існуючих готелів та стрімке зростання кількості туристів спричинило готельний бум у Львові. За 2000-2010 роки Львівщина перемістилася з дев’ятого місця на перше за кількістю діючих підприємств готельного господарства України. У 2010 році близько 10% від усіх приїжджих, що зупинялись у готельних закладах України, проживали на Львівщині. На сьогодні готельний ринок Львова налічує близько 2800 номерів, а це більше ніж 6 тис. місць. Самі інвестори зацікавлені реконструювати існуючі та будувати нові готелі не лише в контексті проведення у Львові фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, а реально оцінюючи можливості ринку.
Статус Львова як одного з чотирьох приймаючих міст футбольного чемпіонату Євро-2012 в Україні дав значний поштовх для активної розбудови готельної інфраструктури. Так, лише впродовж 2008-2012 рр. готельний ринок Львова збільшився більш, ніж на 700 номерів.
З кожним роком стають популярнішими хостели як альтернативні заклади розміщення, адже це найкращий  варіант недорогого та комфортного проживання. У 2008 р. на території міста налічувалось близько 8 закладів розміщення, що позиціонували себе як хостели. На початок 2012 р. таких об’єктів існує вже близько 40, загальною місткістю майже 1200 місць. За рівнем послуг вони не поступаються європейським, а найактивніші з них співпрацюють з міжнародними туристичними сайтами бронювання на зразок Hostelsclub.com, Hostelworld.com, www.hotelsbooking.com.ua, Hostelbookers.com, Booking.com, Venere.com і ін.
Ще одна альтернативна і вигідна пропозиція для гостей Львова – це оренда квартир. Приватні апартаменти зайняли досить міцну нішу на ринку розміщення гостей  у Львові. В зв’язку з значним зростанням попиту, їхня кількість постійно збільшується – зараз їх налічується близько 800 об’єктів, 40% яких зосереджені в центральних районах міста. Цей тип розміщення переважно обирають ті, хто відвідує Львів не вперше. Незважаючи на те, що ринок оренди апартаментів популяризує себе в Інтернет-просторі віднедавна, вже зараз є чимало спеціальних сайтів, де з легкістю можна забронювати квартиру у Львові, як от doba.ua, miete.com.ua, makler.com.ua, duo.com.ua та ін.
На сьогоднішній день на території Львова знаходиться близько 100 об’єктів готельного господарства, не враховуючи апартаментів.
Розвинена готельна інфраструктура міста та регіону зацікавила міжнародних туристичних операторів, серед яких і партнер Євро-2012 – Accommodation Agency Ukraine (TUI Travel Plc).  Львів запропонував широкий спектр закладів розміщення не тільки для сім’ї УЄФА та футбольних команд, а також для розміщення гостей чемпіонату. Станом на січень 2012 року компанія TUI уклала угоди з 47 діючими готелями Львова, області, а також міст-сателітів (Івано-Франківська, Луцька, Ужгорода та Тернополя) на загальну кількість номерів – 2725 з необхідних 2545. На основі підписаних угод сформовано базу даних готелів, яку було запропоновано для розміщення сім’ї УЄФА.
Для розміщення фанів та вболівальників у Львові та області, яких за попередніми розрахунками очікується понад 400 тисяч протягом всього чемпіонату, крім усіх категорій готелів, використовуватимуться також мотелі, пансіонати, санаторії, молодіжні хостели, гуртожитки, приватні апартаменти, наметові містечка тощо. Станом на січень 2012 року офіційне Агентство з розміщення вболівальників у м. Львів законтрактувало 7700 ліжко-місць у готелях та альтернативних закладах м. Львова та Львівської області, а з 2 грудня 2011 року розпочав свою роботу офіційний багатомовний сайт Агентства, де виставлено на продаж місця в цих засобах тимчасового проживання.
Туристична компанія «Гамалія», лідер у галузі туризму в Україні, також зацікавлена у забезпеченні житлом фанів Чемпіонату, які відвідають Україну. Вона ефективно співпрацює не лише з Приймаючим містом Львів, а й з основним його партнером в частині інфраструктури розміщення – містом-курортом Трускавець, де вболівальники матимуть можливість проживати у кращих санаторіях та пансіонатах Західної України.
Роботу об’єктів розміщення та туристичних операторів координує департамент Євро-2012 Львівської міської ради. Актуальну інформацію щодо діючих закладів готельного господарства Львова та області розміщено на офіційному сайті приймаючого міста – www.uefaeuro2012.lviv.ua, де є також посилання на сайт Агентства з розміщення вболівальників www.accom2012.com та туристичної компанії «Гамалія» www.hotelsukraine.com.ua, за допомогою яких футбольні фани можуть забронювати житло на час проведення фінальних матчів чемпіонату Європи 2012 року з футболу у Львові.

  Інформаційний центр «Україна-2012»