Володимир ЖУРАВЧАК: «Наша команда, для якої кожен поєдинок буде Кубковим – гратиме тільки на перемогу»

Головний тренер Синьо-Золотих Левів, напередодні матчу з бурштинським «Енергетиком», розповів про другі й майбутні навчально-тренувальні збори

– Команда повернулася із Кримських зборів, напевне, у Вас вже склались певні враження від футболістів…

– Дуже добре, що ми зіграли багато контрольних ігор, хоча, погодні умови ідеальними не були. Проте, якщо порівняти зі Львовом, то в Криму було краще. Колектив здружився, один з одним познайомилися. З багатьма уклали контракти. Ми не ставили собі за ціль виграти якусь товариську гру, адже давали усім гравцям пропорційне навантаження. У першому таймі завжди грала одна група виконавців, а в другому – інша. Зараз ми ще не готові сказати, які виконавці є основними. Тепер ми готуємося у Львові, зіграємо товариський поєдинок завтра із командою з Бурштина, після чого вирушимо до Севастополя на останній збір, де й готуватимемося до календарної гри в Кіровограді.

– Досить цікавими були поєдинки: з однієї сторони «Львів» міг здолати таку потужну команду, як «Буковина» 2-1, а міг і програти ялтинським футболістам 1-4. Саме тому, і журналісти, і вболівальники задумуються, чого, власне, чекати від команди…

– Кожен тренер дивиться за якістю гри команди в цілому та підготовкою кожного окремого гравця: як він відноситься до роботи, які помилки робить, на скільки готовий функціонально. Скажу, що наші футболісти до тренувань і контрольних поєдинків відносяться відповідально, проте, були й тактичні помилки. З певною кількістю гравців, що приїздили до нас на перегляд,  їхні прізвища ми не озвучували, ми попрощалися відразу. Нам не потрібні такі виконавці, через помилки котрих команда програє. Я розумію вболівальників, які переживають за результат «Львова», але тренерським штабом в контрольних матчах не ставиться завдання грати на перемогу. Зараз основним є процес підведення функціонального стану усіх гравців до оптимальної форми. На останньому зборі в Севастополі заплановані поєдинки з «Нафтовиком-Укрнафтою», «Арсеналом» із Білої Церкви й, мабуть, і з «Севастополем». У тих поєдинках 80 відсотків гратимуть ті, хто виходитиме в основі.   

– Варто відзначити те, що команда багато забиває – за останні шість поєдинків львівяни забили десять голів!

– Скажу так, хочеться збалансувати усі рівні: і захист, і півзахист, і атаку. Є деякі питання в захисті – ми легко пропускаємо голи. Працюємо посилено над лінією півзахисту, аби вона вміло поєднувала оборону з нападом. Попереду на нас чекає дуже багато роботи, яку ми повинні зробити, а часу дуже мало.

– Контракт з нашою командою уклав досвідчений Максим Яхно із «Металіста», прибув також і Павло Лешко із «Ворскли»…

– Так, нам потрібні гравці з досвідом. На Лешка ми дуже надіємося. Він – передній захисник центральної зони й може зіграти також справа й зліва, а це –дуже важливо. Ми є задоволеними з того, що він погодився бути в нашій команді. Також ми звернулися й до Мирона Богдановича Маркевича, і він надав нам допомогу це – футболіст Яхно, який тренувався з основою «Металіста», не є молодим гравцем, людина амбіційна, хоче реалізувати себе в футболі, гадаю, ця оренда в нашому клубі піде йому тільки на користь. Грати за «молодіжну» харків’ян йому вже не цікаво, бо він є з 1988-го року. Наша команда, для якої кожен поєдинок буде Кубковим – гратиме тільки на перемогу, тому, дуже цікаво, як він себе проявить.

– Завтра контрольний матч із бурштинським «Енергетиком». Чого ви чекаєте від цього матчу й чи не боїтесь відкривати якісь тактичні замисли в грі проти одного з конкурентів в боротьбі за залишення в першій лізі.

– Найперше хочу подякувати директору стадіону СКА, який відгукнувся на наше прохання дозволити зіграти тут, також висловлюю подяку Юрію Костюку, який керує усім цім комплексом полів. Нам підготують хороше зелене поле на якому буде приємно грати – це дуже добре. А дивитись зараз на те, що ми боротимемось із «Енергетиком» за якісь там місця не потрібно. Головне побачити відношення гравців до роботи.

– І ще одне запитання – скільки футболістів їде в Крим і чи приїжджатимуть в Севастополь до вас ще гравці на перегляд?

– Їде 24 футболісти. Так, ми ще будемо переглядати деяких новачків, хоча, на 90% вже завершили комплектацію команди.

Богдан ТИМОВЧАК, Юрій КАПРАЛЬ