Володимир ЖУРАВЧАК: «В перших іграх найважливішим фактором будуть бійцівські якості»

Наставник Львівських Левів, після двобою з «Енергетиком», відповів на запитання представників Львівських ЗМІ

Сьогодні ви зіграли з майбутнім суперником у чемпіонаті, не зважаючи на статус товариського, в цьому поєдинку була серйозна боротьба з багатьма зіткненнями, як ви налаштовували, власне, своїх хлопців на цю гру?

– Цей матч є товариським, завдання виграти будь-якою ціною не стояло. Налаштовували гравців поважати, і себе, і суперника. Не зважаючи не те, що поле приготували прекрасно, воно було важким і мокрим. У нас лава запасних невелика, тому зробивши заміни в другому таймі, ми побачили, що молодь ще не тримає удар. У Бурштині є багато досвідчених гравців, які виступали на хорошому рівні, наприклад Соколенко, вони витримують навантаження, а молодь є молодь. Якщо їх є два-три, то з ветеранами вони грають добре, а коли їх є десять чоловік, то…не виходить. Та все ж, спаринг провели й видно де і які проблеми у нас є. В другому таймі відбулася провальна гра в обороні, як наслідок, і одинадцятиметровий, і ще декілька моментів було, тому, перевага була за «Енергетиком».

– Чи можна сказати, що команда, яка грала в першому таймі є основою?

– Ні, у нас, якщо чесно, є 16-17 чоловік, на яких можна розраховувати у будь-яку хвилину не залежно від тактичної схеми та місця зустрічі: на виїзді чи вдома.

– На скільки відсотків той склад, що був задіяний у першому таймі близький до оптимального?

– На відсотків 70. І Войтович, і Мельник, і Козловський,- цікаві усі футболісти. На 15-те число запланований спаринг з «Нафтовиком-Укрнафтою», на 17-те з білоцерківським «Арсеналом», а на 19-те з «Севастополем», вже там ми ставитимемо приблизний склад.

– «Енергетик» чимось вас вразив?

– Ні, це бійцівська команда, де грають досвідчені гравці. Вони професіонали, яким не завадило й важке мокре поле. Вони, для прикладу нашим молодим футболістам, показали характер. У мене була розмова з тими гравцями, які виступали в другому таймі, не можна так вести боротьбу. От бурштинці йшли в підкат, ногу ніхто не забирав. А в нас деякі моменти доходили не до приємностей, а це вже не футбол, і я такі ігри не люблю.

– Зараз ваша команда збирається в Крим, потім – відразу в Кіровоград. Хто поїде з Вами до Севастополя?

– Приблизно всі ті гравці, що сьогодні приймали участь, а в Криму до нас долучиться гравець «Металіста» Яхно. Також на збори прибуде, ми б так хотіли, ще один гравець…на перед не буду говорити.

– На яку позицію?

– Він – крайній півзахисник.

– Другий збір в Криму чим буде відрізнятися від першого?

– На першому зборі ми провели шість контрольних матчів, на цей раз їх буде три. Більше уваги приділятимемо тактичній підготовці й тим 15-18 основним футболістам на яких буде основне навантаження в Чемпіонаті. Напрацьовуватимемо стандартні ситуації та інші моделі гри.

– Вашого найближчого суперника – кіровоградську «Зірку» – вже вивчаєте, чи ще будете вивчати.

– Зараз збори, все змінюється. Ми граємо двома складами, так само й вони. Я думаю, в перших іграх найважливішим фактором будуть бійцівські якості. В основному, команди грають не в атакувальний футбол, як «Барселона», яка закриває суперника на його половині поля, а сповідують гру на контратаках. Як команда буде налаштована, як боротиметься за кожен м’яч, таким і буде результат.

Богдан ТИМОВЧАК, інформаційна служба «Львова» 

Світлина – Миколи ВОЛОШИНА