Максим Каленчук: «У нашій команді всі обороняються та всі атакують»

Півзахисник ФК «Львів» Максим Каленчук розповів, як команда пристосовується до вимог нового головного тренера «синьо-золотих левів» Жилмара та готується до старту у Прем’єр-лізі у сезоні 2018/2019 років.

– Максиме, ще минулого сезону ти грав за рівненський «Верес», а зараз готуєшся до старту в чемпіонаті у складі ФК «Львів». Наскільки сильно змінилася команда в міжсезоння? Чи знайомий ти з кимось з потенційних новачків, які перебувають на перегляді?

– Склад змінився практично на половину. З потенційних новачків я знаю лише Сергія Вороніна, ми разом з ним грали у «Сталі».

– Минулого сезону ти був одним з ключових виконавців команди в центрі поля. Чи змінилися твої функції на полі з приходом нового тренерського штабу?

– Ми ще не так багато ігор зіграли під керівництвом нового головного тренера, тому поки рано говорити про мою позицію і функції на полі. Ми поки вивчаємо один одного, знайомимося з тренувальним процесом, запропонованим новим тренером.

– Які відчуття від того, коли доводиться грати під бразильцями, які не завжди поспішають відпрацьовувати у відборі?

– У нас в команді всі будуть працювати над спільними цілями. У нас усі обороняються і усі атакують.

– Як виглядають тренування з того моменту, як тренерську лавку зайняв Жилмар? Наскільки вони відрізняються від тих, які мав колектив за каденції Андрія Демченка?

– Ми не так довго тренуємося під керівництвом нового тренера, але змінилося практично все. У кожного тренера – свій підхід і бачення футболу, тому змінився і тренувальний процес, і організація на полі й поза ним. Відбувається знайомство з новими гравцями, награвання нових ігрових зв’язок. Важливо розуміти один одного без слів, адже ті ж бразильці поки що не говорять ні англійською, ні російською.

– Разом з Жилмаром до тренерського штабу клубу увійшли Батіста, Юрій Панфілов і Сергій Борзенко. Хто і за що відповідає під час тренувального процесу?

– Тренерський штаб розподілив між собою повноваження, у кожного свої обов’язки на тренуваннях. Хтось відповідає за захисників, хтось за нападників, хтось за організацію гри.

– «Львів» здобув перемогу в першому спарингу з «Волинню». Команда забила чотири м’ячі, причому навіть у тебе був непоганий момент для того, щоб відзначитися у воротах суперника, але при цьому пропустила двічі. Що сказав тренерський штаб після гри? І які висновки зроблені перед контрольною грою з «Миколаєвом»?

– Тренер залишився задоволеним нашими діями. Звичайно, його засмутили два необов’язкових пропущених м’ячі, але такі речі потрібно відпрацьовувати на тренуваннях. У нас буде теорія, на якій ми розберемо наші помилки. Будемо працювати і виправляти їх.

– Зараз в пресі ФК «Львів» порівнюють з «Шахтарем» за співвідношенням гравців з України та Бразилії. Як вважаєш, чи може ця взаємодія принести результат вже цього сезону?

– Подивимося на турнірну таблицю наприкінці сезону. Наша мета – боротися за призові місця, і всі хлопці готові до цього.

Інформаційна служба ФК “Львів”