День масового футболу-2012

УЄФА та європейські футбольні асоціації спільними зусиллями проведуть третій День масового футболу УЄФА, який підкреслює значення масового сектора гри.

Тривають приготування до третього щорічного Дня масового футболу УЄФА, який відбудеться в середу, 16 травня. Взяти участь у фестивалі мають намір і європейські футбольні асоціації.

Ця подія підкреслює значення масового футболу для всієї Європи й допомагає поширити одне з основних послань УЄФА, яке говорить, що футбол відкритий для кожного, а гра на елітному рівні нежиттєздатна без міцної опори. Адже всі сьогоднішні зірки ще юнаками робили свої перші кроки саме в масовому футболі.

У рамках Дня масового футболу-2012 заплановано багато заходів. У масштабній інтернет-кампанії будуть задіяні відео-та фотоматеріали, практичні посібники та онлайн-ігри з акцентом на масовий футбол. На сайті Дня масового футболу УЄФА ви зможете знайти детальну програму заходів у Європі, а також останні новини та статті про діяльність в області масового футболу в усіх 53 національних асоціаціях.

УЄФА сподівається, що кожна європейська футбольна асоціація візьме участь у Дні масового футболу та скористається можливістю популяризувати власні проекти з масового футболу. Європейські асоціації відіграють велику роль у розвитку масового футболу, а їх зусилля оцінюються Хартією масового футболу УЄФА, за допомогою якої Європейський футбольний союз стимулює роботу на місцях.

УЄФА запрошує національні асоціації розповісти про свої плани щодо Дня масового футболу й, зокрема, про те, як ця подія буде висвітлена на їх сайтах. Зі свого боку УЄФА серед іншого забезпечить федерації спеціальними футболками та м’ячами.

Визначну роботу в сфері масового футболу Європейський футбольний союз відзначає врученням Нагород масового футболу УЄФА. Кожна національна асоціація може висунути кандидатів у трьох категоріях:

• лідер у масовому футболі – окрема особа, що провела значну роботу в масовому футболі на добровільних засадах;

• найкращий проект із масового футболу – спеціальний проект із масового футболу, заснований усередині національної федерації регіональної асоціацією, агентством або школою;
• найкращий клуб масового футболу – любительський клуб, який проводить велику роботу в сфері масового футболу.

У середу, 16 травня, на Фестивалі чемпіонів у Мюнхені УЄФА разом із Німецьким футбольним союзом проведуть на головному полі низку заходів із масового футболу. Крім того, УЄФА подарує повнорозмірні поля Мюнхену та Бухаресту на знак подяки за організацію фіналів Ліги чемпіонів УЄФА й Ліги Європи УЄФА в 2012 році.

До святкування Дня масового футболу УЄФА розробив тематичну карткову гру для дітей – Top Trumps. Цей варіант популярної в Європі старої карткової гри ставить за мету дати дітям базові знання про футболістів. Усі асоціації УЄФА отримають колоди для поширення всередині своєї організації. Електронна версія гри доступна на сайті Дня масового футболу УЄФА.

UEFA