На «Арені Львів» розпочали з перемоги!

Товариський поєдинок збірних України й Австрії став «бойовим» хрещенням «Арени Львів» − останнього з чотирьох українських стадіонів, «акредитованих» для ЄВРО-2012

 Практично заповнені 34-тисячні трибуни стадіону «Арена Львів» вітали успіх збірної України в товариському матчі з австрійцями. Завершуючи програму спарингів 2011 року, команда Олега Блохіна виграла з рахунком 2:1, причому переможний гол Марко Девич забив у компенсований час тоді, коли господарі грали в меншості після виучення Олександра Кучера.

Арена, що прийме поєдинки фінального турніру чемпіонату Європи, додає характериних рис сучасному обличчю древнього Міста Лева. Роботи на будівництві стадіону стартували в листопаді 2008 року. Коли через кілька місяців розпочалося спорудження фундаменту, в підґрунтя арени було закладено капсулу з монетами та марками, виготовленими до святкування 750-річчя Львова та 10-річчя внесення історичної частини міста до світової спадщини ЮНЕСКО, а також − послання до нащадків. Увесь світ мав змогу наживо спостерігати за роботами на майбутній «Арені Львів» за допомогою встановлених на будмайданчику веб-камер. За два з половиною роки споруда набула остаточних обрисів − наприкінці липня 2011-го на львівському стадіоні розпочався монтаж перших глядацьких крісел.

 Сидіння, що прибули з Великої Британії, створюють, як і на київському НСК «Олімпійський», стилізований прапор України − в горішній частині арени переважає синій колір, унизу − жовтий. Загалом зовнішній дизайн стадіону поєднує сучасність із традиційними українськими орнаментами, а двоярусні трибуни відкривають відвідувачам чудовий огляд футбольного поля з будь-якої точки. Оригінальне накриття захищає від опадів та сонця, доповнюючи атмосферу комфорту та зручності.

«Ми побачили, яку колосальну роботу проведено тут, у Львові. На рівному місці зросла нова сучасна арена», − відзначив на передматчевій прес-конференції наставник української збірної Олег Блохін. По гарячих слідах зустрічі він подякував уболівальникам за палку підтримку, зазначивши, що атмосфера на трибунах була просто фантастичною. «Уболівальники «погнали» наших хлопців уперед на останніх хвилинах, − сказав тренер. − Незважаючи на те, що ми були в меншості, хлопці пройнялися настроєм і вирвали перемогу».

 Світлина – Євгенія КРАВСА

Інформаційна служба «Львова» за матеріалами ФФУ