Підтримка Японії від УЄФА

Президент УЄФА Мішель Платіні вручив президенту Футбольної асоціації Японії Дзюндзі Огурі чек на знак підтримки жителів країни Європейським футбольним союзом.

Під час зібрання Виконавчого комітету ФІФА в Токіо президент УЄФА Мішель Платіні вручив президенту Футбольної асоціації Японії (ФАЯ) Дзюндзі Огурі чек на суму в 500 тисяч євро.

Такий крок був здійснений на знак підтримки УЄФА японського народу, який у березні поточного року постраждав від природного стихійного лиха. На церемонії були присутні голова Фінансового комітету Європейського футбольного союзу Маріос Лефкарітіс та європейські члени Виконкому ФІФА.

“Те, як жителі Японії відреагували на жахливі природні катаклізми, що цього року обрушилися на них, показує якою насправді є ця країна, – сказав Мішель Платіні. – Завдання УЄФА – використовувати гру номер один для підтримки тих, хто цього потребує, адже саме футбол є одним із багатьох глобальних видів спорту, який здатен об’єднувати людей, долаючи мовні та культурні відмінності. Для мене підтвердженням цієї єдності були гравці, які перед матчами під егідою УЄФА тримали банери зі словами підтримки японському народу”.

Пропозиція щодо фінансової допомоги ФАЯ була обговорена і схвалена під час засідання Виконкому УЄФА на Кіпрі 22 вересня на Кіпрі.
“Ми вирішили надати фінансову підтримку Японії через Футбольну асоціацію країни з декількох причин, – пояснив Мішель Платіні. – По-перше, нас засмутила звістка про страшне стихійне лихо, яке пережила держава. По-друге, усі були зворушені гідною й зразковою реакцією японського народу”.

“Дружні зв’язки ФАЯ та УЄФА пояснюють усе інше, – продовжив він. – У цій унікальній ситуації нам стало ясно, що ми повинні допомогти, нехай і скромно, відновити постраждалі регіони Японії. Ваша країна завжди підтримує нужденних, тому буде логічно і правильно, якщо ми допоможемо вам, коли ви потребуєте підтримки”.
Через дев’ять місяців після трагедії, яка забрала життя тисяч людей, кошти, передані ФАЯ, будуть спрямовані на проекти, направлені на допомогу японцям подолати наслідки землетрусу та цунамі.

Реакція УЄФА на жахливе нещастя, яке спіткало Японію, була миттєвою. Через веб-сайт UEFA.com був організований збір коштів, а під час матчів Ліги чемпіонів на тому тижні футболісти висловлювали солідарність і співчуття жителям Японії – жест, який одразу ж був оцінений японцями, оскільки матчі найпрестижнішого єврокубку транслюються на весь світ. Серед іншого, початок поєдинків Ліги чемпіонів, Ліги Європи та жіночої Ліги чемпіонів супроводжувався хвилиною мовчання.

Девіз УЄФА – “Ми піклуємося про футбол!” Однак керівний орган європейського футболу опікується не лише виключно грою. Пожертвування ФАЯ показують, що футбол повинен нести в собі почуття соціальної відповідальності й що підтримка в соціальних і гуманітарних питаннях залишається пріоритетною для УЄФА.

UEFA