У природи немає поганої погоди

У червні 2012-го, в час проведення фінальної стадії Євро-2012 в Україні та Польщі, можуть спостерігатися аномалії, пов’язані з високою температурою і грозами. Про це в коментарі Інформаційному центру «Україна-2012» розповів начальник Українського гідрометеорологічного центру Микола КУЛЬБІДА. За його словами, на тлі високих температур в Україні бувають інтенсивні грози, випадання граду, шквалисте посилення вітру. На думку Миколи Кульбіди, попередньо такі можливості також треба планувати – як на польській території, так і на українській.

«Хоча для України високі температури характерні для липня і серпня, і у червні, як правило, спеки нема, проте виключати таку можливість ми не можемо. У будь-якому випадку червень для нашої країни дуже часто – дощовий місяць», – підкреслив він. Водночас керівник метеоцентру додав, що точний прогноз буде відомий лише в травні – за місяць до старту Євро-2012.

Наразі Український гідрометеорологічний центр спільно з Місцевим оргкомітетом готує угоду з УЄФА щодо метеорологічного обслуговування заходу – про те, які види прогнозу, попереджень, методів інформування будуть під час Євро. Такий документ може бути підписаний до кінця лютого.

З 1 лютого український центр почав обмін метеорологічною інформацією з польською метеослужбою. У квітні на спільній зустрічі у Львові буде визначено методи обслуговування чемпіонату.

 Інформаційний центр «Україна-2012»